350TL SSD ve HDD önerisi

Just cause 3 ve payday 2 60+66 gb 126gb 2 oyunda gidecek 100gb kalacak 20gb cs:go kaldı 80gb L.A noire 17gb kaldı 63gb boş o da yeter yani

Eee yukarda yazılanlar ssd diyor siz hdd kafam karıştı.
Birde HDD çok ısınır mı benim şuanki m.2 ssd 27 derece felan yani hiç ısınmıyor.
Kanka sana önerim direk 500 gb ssd al. Hiçbir sıkıntı yaşamazsın.

Konu sahibinin zaten 256 GB'lık SSD'si mevcut. Bence 1 TB'lık HDD alın. İşletim sisteminizi ve hızlı açılmasını istediğiniz uygulamaları (Office gibi) SSD'ye atarsınız. HDD'de oyunlar durur.
Ekstradan SSD almak mantıklı değil.

Son düzenleme:
Konu sahibinin zaten 256 GB'lık SSD'si mevcut. Bence 1 TB'lık HDD alın. İşletim sisteminizi ve hızlı açılmasını istediğiniz uygulamaları (Office gibi) SSD'ye atarsınız. HDD'de oyunlar durur.
Ekstradan SSD almak mantıklı değil.
Kanka sonrasını da düşünmek lazım işte ondan dolayı ssd daha mantıklı bence. Ama diyorsa ki oyunların açılış hızı vs. önemli değil, o zaman hdd alması daha mantıklı.

Kanka sonrasını da düşünmek lazım işte ondan dolayı ssd daha mantıklı bence. Ama diyorsa ki oyunların açılış hızı vs. önemli değil, o zaman hdd alması daha mantıklı.
Oyunların açılış hızı yükselirken oyun sayısı ciddi derecede düşecek fakat oyunların açılış hızı düşerken (bence kabul edilebilir bir bekleyiş) depolama alanı fazlasıyla artacak. Tabi kendi tercihi. Telefonundan bilgisayarına aktarıp resim, müzik, video depolamakta isteyebilir.

Oyunların açılış hızı yükselirken oyun sayısı ciddi derecede düşecek fakat oyunların açılış hızı düşerken (bence kabul edilebilir bir bekleyiş) depolama alanı fazlasıyla artacak. Tabi kendi tercihi. Telefonundan bilgisayarına aktarıp resim, müzik, video depolamakta isteyebilir.
Resim video yok ama hdd daha hantal bir alet yani ısınma açısından sıcak olur mu oyun oynarken çünkü pile yakın pilin ömrünü almasın.
Şimdi alacağım SSD zaten SATA 3 olacak yani 400-500 MB okuma yazma falan. Peki alacağım 7200RPM HDD ile arasında fark olur mu benim eski laptopum çok yavaştı o nedenler M.2 SSD'li laptop alınca gözüm aydınlandı. Artık Discord kapalıyken basıyorum 3sn de açılıyor ve şaşırıyorum.

Son düzenleme:
Resim video yok ama hdd daha hantal bir alet yani ısınma açısından sıcak olur mu oyun oynarken çünkü pile yakın pilin ömrünü almasın.
Şimdi alacağım SSD zaten SATA 3 olacak yani 400-500 MB okuma yazma falan. Peki alacağım 7200RPM HDD ile arasında fark olur mu benim eski laptopum çok yavaştı o nedenler M.2 SSD'li laptop alınca gözüm aydınlandı. Artık Discord kapalıyken basıyorum 3sn de açılıyor ve şaşırıyorum.
Kardeşim bende HDD yazmışım, SSD'n varmış yeni gördüm affola. Windows'u SSD'ye kur. Kendine bir HDD al bence. Taşınabilir bir HDD yetecektir sana. HDD ısınmaz. Oda sıcaklığında olur çoğu zaman. Benim HDD maksimum 34 dereceyi gördü. Seninki maksimum 39 görür. HDD al, yeri gelir depolama alanına ihtiyacın da olur. Şöyle yapabilirsin. CSGO'yu SSD'ye kur. Diğer oyunları HDD'yi zorlamaz. 7200 RPM 64 mb önbellekli bir HDD 170MB/s okuma-yazma yapıyor. İşini görür.

Kardeşim bende HDD yazmışım, SSD'n varmış yeni gördüm affola. Windows'u SSD'ye kur. Kendine bir HDD al bence. Taşınabilir bir HDD yetecektir sana. HDD ısınmaz. Oda sıcaklığında olur çoğu zaman. Benim HDD maksimum 34 dereceyi gördü. Seninki maksimum 39 görür. HDD al, yeri gelir depolama alanına ihtiyacın da olur. Şöyle yapabilirsin. CS:GO'yu SSD'ye kur. Diğer oyunları HDD'yi zorlamaz. 7200 RPM 64 MB önbellekli bir HDD 170MB/s okuma-yazma yapıyor. İşini görür.

Taşınabilir almayacağım laptopa takacağım alıp.
Laptop için harddiskten uzak durun.
açıklamanız nedir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı