35MBps internet kablosuz bağlantıda 20MBps veriyor

MUSPELHEIM

Centipat
Daha fazla  
Selam herkese iyi bayramlar. Sorum şu, 35MB internete sahibim. İnternet bağlantısını bilgisayara Ethernet kablosu ile bağlıyorum ve 40-48MB arası bir değere sahip Speedtest'te test ettiğim zaman. Lakin telefonda veya kablolu bağlantı yapılmamış laptopta 20 MB, 18MB'ler de dolanıyor sizce bu durum normal mi?

Selam herkese iyi bayramlar. Sorum şu, 35MB internete sahibim. İnternet bağlantısını bilgisayara Ethernet kablosu ile bağlıyorum ve 40-48MB arası bir değere sahip Speedtest'te test ettiğim zaman. Lakin telefonda veya kablolu bağlantı yapılmamış laptopta 20 MB, 18MB'ler de dolanıyor sizce bu durum normal mi?

Normal sonuç olarak LAN üzerinden alıyorsun.

Modeminizde 5 GHz varsa onla deneyin yoksa 5 GHz destekleyen yeni nesil bir modem alin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal kablosuz bağlantı da dalgalanmalar olduğu için hız kaybı yaşarsınız kabloluda yaşamazsınız direkt hızı verir.

Modemin yakınında test yapmayı denediniz mi hiç? Modemin konumu ve çevresindeki şeyler etkiliyor olabilir. Bizim fiber kablomuz mutfak dolaplarının arasından geliyor ilk kurulum yapıldığında buzdolabının yan tarafına konumlandırmışlar modemi. Mutfak dışında internetin çektiği yer yoktu, bizde modemi buzdolabının üzerine konumlandırarak bir nebze problemi çözdük. Eğer modemin etrafında engel varsa bu da sebep olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı