35Mbps internette düşük hız değerleri

Arslan Nadir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 35Mbps internetim var, daha yeni modemim. Türk Telekom 2.4GHz ve 5GHz destekli fiber modemmiş, güya internetim 35Mbps ama aldığım hız mesela Steam'de indirmede enf azla 1.7 Mbps diyor. Bana çok düşük geliyor bu değerler, neden böyle? 35Mbps hızda internete göre kaç indirme almalıyım? Yüzde yüz faydalanmak için ne yapmalıyım? Hız testinde 12.8 Mbps gösteriyor, çok kötü değil mi?

Merhaba. 35Mbps internetim var, daha yeni modemim. Türk Telekom 2.4GHz ve 5GHz destekli fiber modemmiş, güya internetim 35Mbps ama aldığım hız mesela Steam'de indirmede enf azla 1.7 Mbps diyor. Bana çok düşük geliyor bu değerler, neden böyle? 35Mbps hızda internete göre kaç indirme almalıyım? Yüzde yüz faydalanmak için ne yapmalıyım? Hız testinde 12.8 Mbps gösteriyor, çok kötü değil mi?

35 Mbit internetin hepsini alsanız 4.3 MB/s gibi bir indirme hızınız olması gerekiyor. Öncelikle modem arayüzündeki hat değerlerinizi paylaşın. Bilgili arkadaşlar analiz edip yardımcı olacaktır. Bir de Wi-Fi ile bağlanıyorsanız Ethernet kablosuyla da deneyin. Bakalım hızlarda bir değişiklik olacak mı?

1. soru: Kablolu mu, Wi-Fi mi?
2. soru: Wi-Fi ise hangi adaptör Kullanıyorsunuz?
Eğer kablolu ise 192.168.1.1 veya 192.168.1.2 adresinden kanal bilgilerini atabilir misiniz?

35 Mbit internetin hepsini alsanız 4.3 MB/s gibi bir indirme hızınız olması gerekiyor. Öncelikle modem arayüzündeki hat değerlerinizi paylaşın. Bilgili arkadaşlar analiz edip yardımcı olacaktır. Bir de Wi-Fi ile bağlanıyorsanız Ethernet kablosuyla da deneyin. Bakalım hızlarda bir değişiklik olacak mı?

Hat değerlerine nereden bakacağım?

Hat değerlerine nereden bakacağım.

Ben zaten oyle bir hiz istiyorum. 1.6-1.7 MB/s, 35'e gore cok az.
Cihaz bilgisi.

Tam olarak nereden, ne atacağım?

Hat değerlerine nereden bakacağım?

Ben zaten oyle bir hiz istiyorum. 1.6-1.7 MB/s, 35'e gore cok az.
Cihaz bilgisi.

Tam olarak nereden, ne atacağım?
Hocam modem arayüzüne 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 adreslerinden hangisi sizin modeminizin adresi ise tarayıcıdan girin. Daha sonra DSL bölümünü ekran görüntüsü alıp bizimle paylaşın.

Hocam modem arayüzüne 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 adreslerinden hangisi sizin modeminizin adresi ise tarayıcıdan girin. Daha sonra DSL bölümünü ekran görüntüsü alıp bizimle paylaşın.

DSL
Hat Durumu:Bağlı
DSL Modulasyon Türü:VDSL2
VDSL Profili:Profile 17a
Trafik Türü:PTM Mode
Bağlantı Süresi:0 gün 17:52:56

Gönderme Hızıİndirme Hızı
Mevcut Veri Oranı (Kbps)510814436
Maximum Veri Oranı (Kbps)499825563
INP (Sembol)0.00.0
ÇaprazONON
Hat Zayıflaması (dB)41.537.3
Hatalar (Pkts)66250202
Gecikme (ms)0.00.0
Alım Gücü (dBm)5.411.6

U0U1U2D1D2D3
Hat Zayıflaması (dB)33.941.529.037.329.933.5
Sinyal Zayıflaması (dB)N/A37.629.738.831.435.0
SNR Margin (dB)N/A7.77.910.09.49.5
Alım Gücü (dBm)0NaNNaN0NaNNaN

Hat zayıflamanız baya yüksek hızınızı bu düşürüyor olabilir.SNR değerinizde düşük.
Modeme gelen kablonuz eski mi?

Başkası internetinize giriyor ve ailenize yetmiyor olabilir mi? Toplam kaç kişi kullandığınızı belirtir misiniz? Bir de hız testi sonuçlarınızı ekler misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı