35W TDP değerine sahip işlemci yerine 45W işlemci takmak

d3niz

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci ama aynı zamanda profesyonel kaleci.
Şu anda laptopta kullandığım işlemcim i3-2350M, ben de onu Core i7-3940XM ile değiştirmek istediğimde eski işlemcim 35w TDP değerine sahipken yenisi 55w TDP değerine sahip. Bu 20w fark sorun çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
TDPsi yüksek işlemci daha fazla ısınmaya da sebep olur. Mevcut işlemcinin soğutmasıyla çalışsa dahi diğer işlemciyi kullanamazsın.Çipseti belirtmediğin için kesin birşey yazmıyorum ama 2 den 3. nesile de upgrade yapamazsın normal şartlarda.
Fiyat olarak hiç girmiyorum.

TDPsi yüksek işlemci daha fazla ısınmaya da sebep olur. Mevcut işlemcinin soğutmasıyla çalışsa dahi diğer işlemciyi kullanamazsın.Çipseti belirtmediğin için kesin birşey yazmıyorum ama 2 den 3. nesile de upgrade yapamazsın normal şartlarda.
Fiyat olarak hiç girmiyorum.
2.Nesilden 3.Nesile upgrade yapamazsın yanlış bir deyim. HM7xxx çipset SandyBridge işlemcileri desteklemekle birlikte IvyBridge desteği de mevcuttur.
Şu anda laptopta kullandığım işlemcim i3-2350M, ben de onu Core i7-3940XM ile değiştirmek istediğimde eski işlemcim 35w TDP değerine sahipken yenisi 55w TDP değerine sahip. Bu 20w fark sorun çıkarır mı?
55W bir işlemciye geçmenin lüzumu yok. i7-3630QM yeterli olacaktır. Aradaki 10W hem soğutma hem de güç çekme açısından tolere edilebilir seviyede.

Çipset belirtilmemişken 3630QM önermen talihsiz bir yorum olmuş.
Talihsiz olan yorum senin "2 den 3. nesile de upgrade yapamazsın" yorumun.

Ben direkt olarak 3630QM önermedim. Arkadaşımız Ivy Bridge işlemcilerde G2 soketin en üst düzey işlemcisine bakmış, ben de o işlemciye nazaran değerlendirmede bulundum. Kaldı ki arkadaşımız "Bu islemci bu anakarta uyar mı?" ya da "Şu işlemci ile bu işlemciyi değiştirebilir miyim?" gibi senin cevabına uygun olan sorular sormamış.

Senin buradan çıkarman gereken bir ders var belli ki. Umarım bir dahaki sefere üstüne vazife olmayan gereksiz cevapları vermeyip sorulan soruya odaklanırsın.

Son düzenleme:
Acılarınla başbaşa bırakıyorum seni, belli ki büyük.
Diğer okurlar yazılanları kendilerine göre yorumlar.
Terbiyesizliğin lüzumu yok. Egonu başka bir yerde tatmin etmen yararına olur. Göz doktoruna ihtiyacın varsa da tedavi masraflarını ben karşılayabilirim. Bir düşün istersen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı