35x50 kara kalem Portre Çalışması

Materyal olarak ne kullanıyorsun dostum.
Kendi yaptığım bir çalışmayı paylaşayım.
Kullandığım materyaller;
Peçete
Gölgelendirme ve derinlik konusunda sıkıntı yaşıyorum tavsiyen varsa çok iyi olur.

Dosya Ekleri

• dfgfgfgfgf.PNG
    dfgfgfgfgf.PNG
    898,9 KB · Görüntüleme: 16
Kullandığım kalem seti. Lyra Rembrandt Art Desing 12 li Dereceli Kalem Seti - Paletsanat.com
Silgi ise silince kağıtta iz bırakmayanlardan tercih ediyorum.
Tavsiye konusuna gelecek olursak tarzımız çok farklı. Ben birebir işlemeye odaklıyım. Sanırım sen biraz daha lekesel yapmaya çalışıyorsun. O yüzden sana önerebileceğim kendi açımdan pek bir şey yok. Ancak Portre konusunda kendini geliştirmek istersen bolca çalışma yapmaktan kaçınma. Zamanla el, göz ve beyin koordinasyonunu geliştirerek daha iyi sonuçlar alacaksın. Ufak bir tüyo olarak yaptığın çalışmalardaki renk skalasını karakalem yapıyor isen siyah ve beyazdan ziyade siyah, bir tık açık siyah, gri, daha da açığı ve beyaz şeklinde gitmen. Resmine baktığım zaman monotonluk görüyorum. Ne kadar farklı ton kullanırsan o kadar güzel görünecektir. Eline sağlık.

Kullandığım kalem seti. Lyra Rembrandt Art Desing 12 li Dereceli Kalem Seti - Paletsanat.com
Silgi ise silince kağıtta iz bırakmayanlardan tercih ediyorum.
Tavsiye konusuna gelecek olursak tarzımız çok farklı. Ben birebir işlemeye odaklıyım. Sanırım sen biraz daha lekesel yapmaya çalışıyorsun. O yüzden sana önerebileceğim kendi açımdan pek bir şey yok. Ancak portre konusunda kendini geliştirmek istersen bolca çalışma yapmaktan kaçınma. Zamanla el, göz ve beyin koordinasyonunu geliştirerek daha iyi sonuçlar alacaksın. Ufak bir tüyor olarak yaptığın çalışmalardaki renk skalasını karakalem yapıyor isen siyah ve beyazdan ziyade siyah, bir tık açık siyah, gri, daha da açığı ve beyaz şeklinde gitmen. Resmine baktığım zaman monotonluk görüyorum. Ne kadar farklı ton kullanırsan o kadar güzel görünecektir. Eline sağlık.

Kağıt ve kullandığım kalemlerden hiç memnun değilim dediğin gibi tonlamalarda sıkıntı yaratıyor istediğim koyuluğu yakalayamadığım için dağıttınca kötü duruyor çalışma.

Yeni konular

Geri
Yukarı