36.000 TL QLED & QNED TV Önerisi

ExellionTR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi akşamlar. Yakın zamanda yeni bir TV almayı düşünüyoruz. Bir kere alıp uzun süre sorun yaşamadan kullanmak istiyoruz. Aklımda Samsung QLED modelleri vardı fakat bugün araştırırken LG'nin QNED modeline rastladım. Ekran yanması sorunundan dolayı OLED düşünmüyoruz. TV kanalları ağırlıklı olmak üzere; ara sıra Netflix / Prime video, Blu TV, Puhu vb. yerlerden film / dizi izlemek ve yine ara sıra bilgisayarı bağlayıp oyun oynama amaçlı kullanılacak. Aşağıya linkini bıraktıklarım arasından hangisini önerirsiniz ? Bilgili arkadaşlar aydınlatabilirse çok sevinirim. İyi forumlar.

Bütçe: En fazla 35.000 - 36.000 TL.
Ekran Boyutu: 75 inç alacağız. Daha küçüğü salona uygun olmuyor.

Fiyatı geçen ay 33-36 bin TL civarlarındaydı fakat şimdi çok artmış. Yine de eklemek istedim:

75 inç olması şart hocam, daha küçükleri salona uygun değil. 85b fiyatı çok arttı o bütçeye çıkmak istemiyoruz. LG QNED 916 modeli hakkında bilginiz var mı, önerir misiniz?
Hocam bende Qled ve Qned arasında ki farkı araştırıyorum. 55” bir tv alacağım ama bu paneller hakkında düzgün bir kıyaslama rehberi bulamadım. Eğer fikir edindiyseniz bana da bilgi verir misiniz.

Bu ikisi arasındayım.

Hocam bende QLED ve QNED arasında ki farkı araştırıyorum. 55” bir TV alacağım ama bu paneller hakkında düzgün bir kıyaslama rehberi bulamadım. Eğer fikir edindiyseniz bana da bilgi verir misiniz?

Bu ikisi arasındayım.

Hocam 816 modeli mini LED değil bilginiz olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geçen hafta Vatan Bilgisayar'da attığınız modelleri yan yana gözlemledim. Renk ve siyahlar konusunda bariz bir şekilde LG üstündü. Ek olarak LG'nin sihirli kumandası büyük nimet. Adeta mouse görevi görüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Geçen hafta Vatan Bilgisayar'da attığınız modelleri yan yana gözlemledim. Renk ve siyahlar konusunda bariz bir şekilde LG üstündü. Ek olarak LG'nin sihirli kumandası büyük nimet. Adeta mouse görevi görüyor.

Qned ile arasında ne gibi bir fark var tam anlasaydım karar vermek istiyorum aslında ama düzgün bir karşılaştırma bulamadığım için forumlara baktım. Genelde Qled tavsiye etmişler ama tabi Qned ne olduğunu tam araştırmadan almayacağım.

Qned ile arasında ne gibi bir fark var tam anlasaydım karar vermek istiyorum aslında ama düzgün bir karşılaştırma bulamadığım için forumlara baktım. Genelde Qled tavsiye etmişler ama tabi Qned ne olduğunu tam araştırmadan almayacağım.
QNED816 aldım edge led miş henuz teslım edılmedı ıademı etsem kararsızım hocam ne dersınız ?

55QNED7S6 var bu mını LED mı hocam?

Son düzenleme:
55QNED7S6 var bu mını LED mı hocam?

Evet. 4K QNED olduğu yazıyor LG sitesinde.

QNED816 aldım Edge LED miş henuz teslım edılmedı ıademı etsem kararsızım hocam ne dersınız?

Mini LED yok 816 modelinde. Fakat ben mağazada gözlemlediğim kadarıyla o modelde bir kusur, eksiklik görmedim, Samsung QLED'e kıyasla renkler, canlılık vs. çok daha güzeldi. Yaklaşık 1 ay kadar önce LG 75QNED916 aldık. Her şeyiyle mükemmel bir cihaz. 2021 model. Halen piyasada var mıdır varsa da sıfır kutulu mu yoksa teşhir midir bilinmez.

QNED ile arasında ne gibi bir fark var tam anlasaydım karar vermek istiyorum aslında ama düzgün bir karşılaştırma bulamadığım için forumlara baktım. Genelde QLED tavsiye etmişler ama tabii QNED ne olduğunu tam araştırmadan almayacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı