36 bin TL'ye hazır sistem önerisi

RAM değişmeyeceğim ekleyeceğim hocam. Yanlış yazmışım.

Attığınız soğutucu 7500F için fazla değil mi? Yanlış anlamayın bilmedigimden soruyorum. Bir de soğutucu takmadan hiç anlamam. Ekran kartı neysede soğutucu hiç takmadım. Zor mu takması, istemeden zarar vermem olası mı?

Plakaları takılı gönderiyor Gaming.Gen.Tr sadece ön taraftan 2 tane bileşimi denk getirip torna vida ile sıkacaksın o kadar. Macunda geliyor sürmeyi unutma. Soğutucu fazla değil yeterli hem ilerde yeni işlemcin içinde kullanırsın.

Usta aynı sistem ama 7700XTli deyede aynı şeyleri söyler misiniz mesela iyi midir 7700XT 4070 le ne kadar farkı vardır.

Sistemin parçaları aynı ise 7700 XT olsa bile 7700 XT 4070'e çok yakın bir kart 4060 Ti 16 GB ile kıyaslayanlara bakmayın 7700 XT 4060 Ti'den çok daha iyi bir kart ikiye katlar dediğiniz gibi 7500 F DDR5 7700 XT'li bir sistem bulduysanız alın derim hocam hem GTA 6 için hem de diğer oyunlar için sizi yıllarca high ayarlarda götürür hatta uzun yıllar medium ayarlardada götürür fakat şunu da eklemeliyim 4070 ve 7700 XT 2K kartıdır o kartlara 1080p monitor almayın hocam
Alırsanız darboğaz olmaz sanırsam fakat o karta yakışan 2K'dır.

Sistemin parçaları aynı ise 7700 XT olsa bile 7700 XT 4070'e çok yakın bir kart 4060 Ti 16 GB ile kıyaslayanlara bakmayın 7700 XT 4060 Ti'den çok daha iyi bir kart ikiye katlar dediğiniz gibi 7500 F DDR5 7700 XT'li bir sistem bulduysanız alın derim hocam hem GTA 6 için hem de diğer oyunlar için sizi yıllarca high ayarlarda götürür hatta uzun yıllar medium ayarlardada götürür fakat şunu da eklemeliyim 4070 ve 7700 XT 2K kartıdır o kartlara 1080p monitor almayın hocam

Eyvallah iyidir o zaman götürür beni bayağı insanlar aşırı fanboyluk yapıyor 2 arada kaldım teşekkür ederim

Hocam bende monitör yok ve şu sistemi alabilmek için 2 hafta monitör alamayacağım. Mecburen tv kullanacağım herhangi bir sorun olur mu?

Eyvallah iyidir o zaman götürür beni bayağı insanlar aşırı fanboyluk yapıyor 2 arada kaldım teşekkür ederim.

Rica ederim çok aldırmayın NVIDIA fanboyları işte.

Hocam bende monitör yok ve şu sistemi alabilmek için 2 hafta monitör alamayacağım. Mecburen TV kullanacağım herhangi bir sorun olur mu?

Sorun olmaz kullanın monitor zamanı bu konuya yazın ben yardımcı olurum.

Son düzenleme:
Rica ederim çok aldırmayın NVIDIA fanboyları işte.

Sorun olmaz kullanın monitor zamanı bu konuya yazın ben yardımcı olurum.
Hocam konuda ki sistemin aynısını ben de almayı düşünüyorum. Ekstra 7800x3d işlemci ekleyeceğim, sadece valorant oynayacağım 360hz ile 360fps altına düşermi bu sistem acaba.

Hocam konuda ki sistemin aynısını ben de almayı düşünüyorum. Ekstra 7800x3d işlemci ekleyeceğim, sadece valorant oynayacağım 360hz ile 360fps altına düşermi bu sistem acaba.
Hocam düşmez ama bence 7800x3d işlemci yerine bir 16 gb daha Ram takın yani rami 32 yapın ve Ssd olarak 500 GB daha ekleyerek 1 tb yapın paran kalırsa veya varsa bir soğutucuda alabilirsin gerek yok o işlemciye bu yeterli

Hocam düşmez ama bence 7800x3d işlemci yerine bir 16 gb daha Ram takın yani rami 32 yapın ve Ssd olarak 500 GB daha ekleyerek 1 tb yapın paran kalırsa veya varsa bir soğutucuda alabilirsin gerek yok o işlemciye bu yeterli
Oynadığım oyun işlemci ağırlıklı bir oyun olduğu için ekran kartından kısıp işlemciyi biraz yükseltmek istiyorum, yanlış mı yapıyorum acaba.

Şu sisteme 7800x3d ekleyip almak istiyorum fiyat 36.800 oluyor. 4070 li sisteme aynı işlemciyi eklediğimde ise 43.500 oluyor. Sırf 4070 için fazladan 7k vermiş olacağım. Fps açısından da bir etkisi olmayacak benim için. Onun yerine attığım sisteme 7800x3d ekleyip almak daha mantıklı değil mi ? Sadece valorant oynayacağım bu arada valorant için ekran kartının çok bir önemi yok 4060 fazlası ile yetecektir.

Geri
Yukarı