36 saat uyunmazsa en kötü ne olabilir?

En kötü mü? Ölürsün.

Şakası bir yana, zaten sağlıklı olan hiçbir şey yokken elinizden geldiğince vücudu da bu şekilde yormayın. Vücudu gündüz yapılacak işlerle yormak gerek. O zaman o yorgunluk sizi gece uyutacak ve gündüzü yaşamış olacaksınız. Sürekli eğlence ve takılma aramak da vücudun dengesini bozar. Hem eğlencenin ve sosyalliğin de belirli zamanları olursa daha fazla zevk alırsınız değeri artar.

Hem çalışıyor hem dikkat ediyor hem gece de uykunuz gelmiyorsa sorun büyüktür hemen doktora..

Arkadaşlar son bir güncelleme yapayım dedim. Pazartesi gününden beri leş gibi geçti. Akşamları yorgunken, Atarax(2 tane) ve sıcak duş almama rağmen en fazla 4 saat yatabildim. Anlamıyorum, vücut fazlasına ihtiyaç mı duymuyor? Burada uykuya ihtiyaç duyan ben miyim? Sorunun psikolojik olduğunu anladım. İnsan gerçekten yalnız ve işsizse bitiyor. 34 saat ardından maalesef kustum. Bunun sebebini bilmiyorum, üşütmüş olabilirim. O günden sonra çok kötü beslendim, yarın spora gideceğim ve kendimi çok güçsüz, sanki kas kaybetmiş ve zayıf hissediyorum. Her yönden çökmeye başladık.

Valla 3 gündür uyumadım 3 günde sonra halüsinasyon görüyom bazen uykusu gelmiyor gerçekten. Fazla uyumadıysa spor yapmanı önerilmiyor, sakın yapmayın mesela fazla spor yaparsa tehlikelidir bunu gibi.

Bunu izlemeni tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Üzerinizde bir halsizlik varken spor bazen sizi açabiliyor ama gerçekten yorgunsanız ve bunu hissettiyseniz o zaman tam bir eziyet oluyor ve ben o haldeysem asla spor yapmıyorum. Çünkü o derece zorla sporu doğru bulmuyorum. Sizi spordan bile soğutabilir.

Hele bu derece uykusuz isem @FalconPolat bile gelse yine de spor yapmam :) Vücudu dibine kadar yıkıma uğratmaya ne gerek var.

Anlaşılan o ki sizin hastalık boyutuna gelmiş görünen uyku sorununuz var. Hayatınızı bu derece kötü etkiliyorsa doktora gitmekten ve profesyonel bir çözüm aramaktan başka çareniz yok gibi görünüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı