36 saat uyunmazsa en kötü ne olabilir?

Şu sıralar bol bol yaptığım gibi 4 senedir her vize, final haftasında yaptığım olay. Hiçbir şey olmaz.

Not: 6 gün boyunca uyumazsanız, ciddi sıkıntılar olabilir hatta iş ölüme bile gider.
Eğer ki sadece birkaç saatlik uykular uyursanız, 9. günden sonra insan beyni mantıklı kararlar verememeye başlar. Hatta bu yüzden savaşlar sırasında 9. günden sonra ön cephedeki askerler değiştirilmeye başlanır.

Son düzenleme:
Diş ağrısı sebebi ile 63 saat uyuyamadığım olmuştu. Hiçbir şey olmuyor. Yani 1 seferden bir şey olmaz. Ama sürekli olarak bu şekilde olan bir yaşantı sağlığını tehlikeye atacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalıcı bir şey normal şartlarda olmaz ama spor o halde çok mantıklı değil. Baş ağrısı yapar, odanlanman zorlaşır, yorgun hissedersin, yemek düzenin de o arada bozulabilir, buna bağlı olarak dehidrasyon olabilir. Zorunlu durumda yılda birkaç kez yapılabilir ama yapılması pek mantıklı bir şey değil.
Genelde bayram günleri babam sabah namazına götürdüğünde aç gidiyorum. Onun için erken kalkınca da neredeyse hiç uyuyamadığım için kötü olduğumdan bayramlarda bunu yapıyorum. Baş ağrısı ve susuzluk etkili oluyor. Tatil zamanı dikkat pek önemli değil.

Bunu yapmazsam öbür türlü daha beter. Sebebi ise sabah 6-7 gibi kendimi salmaya çalışırdım, bir bakardım saat 11 olmuş ama o sırada uyudum mu, uyumaya mı çalıştım anlamıyorum bile. Çekebileceğiniz en kötü uyku yani. Öyle olacağına 1 gün berbat geçsin de düzelsin daha iyi.

Ben üniversite zamanında 40 saat küsür uykusuz kalmıştım. Ben de olanları söyleyim. Bir zaman sonra etrafındaki olaylara tepkisiz kalmaya başlıyorsun. Gözün açık her şeyi görüyosun ama içinde sanki arada uykuya dalmışsın da bir anda uyandırılmışım gibi geliyor. Bu otururken falan değil yolda yürürken bile oluyor. Refleksler yavaşlıyor. Anlattığım saçma gelebilir ama harbi çok değişik durumlar meydana geliyor. Hayatımda hiç sarhoş olmadım ama belki öyle bir şeydir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İştahsızlık olabilir. Hemen o gün değil ama ilerleyen günler için yorgunluk bitkinlik ortaya çıkabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı