3600 MHz 16 GB Corsair Vengeance RAM'in yanına RAM önerisi

Hocam şu an çalışıyor. İlk bozulduğunda güç gelmiyordu. En üstten 2. postum da yazdım detaylı. Yeni işlemci alınca çalıştı ama Windows başlamadı. Sonra o sorunda giderildi. Ama elimde bozuk olduğunu varsaydığım 1 adet R5 3600 ile 1 tane 8 GB 3600 RAM mevcut.

Şimdi sizlere bir sorum var. Madem 8'lik ile uğraşma diyorsunuz o zaman 32 GB (16*2)luk RAM alsam sanırım daha iyi olacak. Ben tercih olarak RGB aramıyorum ama oyun için alınacak bir RAM tavsiye ederseniz memnun olurum. Bir de MHz olarak 3600 mü almalıyım.

Corsair Vengeance LPX

Bu ürün oyun için iyi midir acaba. Başka tavsiye edeceğiniz benzer ürünler var mıdır?

Son düzenleme:
Ben RAM olayını anlamadım ama şu an elinizde 1x16 var ise ve 1. slotta takılı ise uyumlu 16 GB daha alıp 3. slota takarsanız çok daha iyi olur. Araştırabilirsiniz dualram deniyordu galiba.

İşlemciniz r 5600 müydü acaba ve RAM performansı nasıl acaba? Sizin önerdiğiniz 1800'lere gelirken iyi bir Corsair alayım deyince 3000leri buluyor.
Ryzen 5 3600 ile kullanıyorum. Ama oğlum kullandığı için performansı konusunda birşey diyemiyorum. Eskiden 8+4 12 GB ram vardı ve şikayet ediyordu. Artık ram konulu bir şikayeti uzun süre olmaz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı