3600 MHz RAM 2666 MHz'de çalışıyor

Hocam düşürdüm. 3000'deyim şu anda fare de çok nadir ufak takılmalar oluyor normal midir bu? Ayrıca dram voltage değerlerini auto'da bıraktım kendisi ayarlaması için. İlla videodaki gibi arttırma yapmam gerekiyor mu? Çünkü zaten mhz değerini arttırınca o otomatik voltaj değerini de arttırıyor videoda söylenilen voltaj değerine otomatik kendi çekiyor diye tekrar arttırmadım.
Takılma olmaması lazım. Demekki stabil değil. 2933 genelde tam stabil çalışan değer oluyor.

Videodaki adımları iyice izleyin. Voltaj değerleri az geliyor da olabilir. Videodaki değerlerden referans alın.

açık hocam
Takılma olmaması lazım. Demekki stabil değil. 2933 genelde tam stabil çalışan değer oluyor.

Videodaki adımları iyice izleyin. Voltaj değerleri az geliyor da olabilir. Videodaki değerlerden referans alın.
Hocam anakartım 3466 mhz ocli şekilde işlemcimde ise 2933 mhz yazıyor. Yani maksimum 2933 mü alabilirim demek bu?

açık hocam

Hocam anakartım 3466 mhz ocli şekilde işlemcimde ise 2933 mhz yazıyor. Yani maksimum 2933 mü alabilirim demek bu?
Anakartın yapabildikleri tek başına yetersiz, işlemcinin de o hızları destekliyor olması lazım. Eğer maksimum 2933'de stabil çalışıyorsa o değerde kalın.

Geri
Yukarı