3600 MHz RAM overclock sonuçları nasıl?

feronia67

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2999MHz'lik RAM'lerimi 3600MHz'e çıkardım ancak doğru oldu mu bilemiyorum. Mem86 testinde bazı hata kodları alıyorum ama önemli mi bir fikrim yok. Sorun nedir bakar mısınız? AIDA64 Memory testinde bir anda siyah ekran alıyorum bilgisayar donup gidiyor, yeniden başlıyor.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

3600 MHz RAM'i genel olarak stabil tutmak zordur Memtest programında bir çok hata almışsın bu sana günlük kullanım ve oyunda da kitlenip yeniden başlatma olarak yansıyacaktır. Zorlamamanı tavsiye ederim.

3600 MHz RAM'i genel olarak stabil tutmak zordur Memtest programında bir çok hata almışsın bu sana günlük kullanım ve oyunda da kitlenip yeniden başlatma olarak yansıyacaktır. Zorlamamanı tavsiye ederim.
Teşekkürler cevap için. Pek sistem zorlayacak oyunlar oynamıyorum ama alabildiğim fps'i alabilmek istiyorum o yüzden böyle bir yola başvurdum. En stabil değeri alıp bırakmak istiyorum.

Teşekkürler cevap için. Pek sistem zorlayacak oyunlar oynamıyorum ama alabildiğim FPS'i alabilmek istiyorum o yüzden böyle bir yola başvurdum. En stabil değeri alıp bırakmak istiyorum.

Hoşuna gidiyorsa kurcala ben 3866 MHz RAM'de i9 sistemde XMP Ryzen 9 sistemde DOCP modunda devamlı oyunda kitlenme yaşıyordum. Elle voltaj verip stabil halini bulmakta bana göre olmadığı için 3600 MHz'ye inip rahat ettim. Ram'i overclock kısmı çok sıkıcı geliyor bana nedense :)

Yeni konular

Geri
Yukarı