RAM 3600 MHz overclock yapmak

50MS derken anlamadım?
@MissionTroll örnek bir zamanlama yazsanız mesela ne yapayım zamanlamaları anlamıyorum hangi değerleri vermem gerektiğini.

Voltaj değeriniz ne ben eski 2133MHz RAM'lerimi 1.4 Volt'ta 15-16-16-35 3000MHz'de kullanıyorum. Sizin RAM yeni olduğundan çok daha fazla O.C performansı olması lazım. Maksimum güvenli voltaj değerleri de RAM çip üreticisine göre değişiyor. Ben olsam 1.4 Volt ile başlar ilk ideal RAM hızına erişir en son timigleri kısardım. Memtest5 ile stabil değilse hemen hata veriyor zaten. Mesela ben 15-15-15-35 yapamıyorum o yüzden böyle bıraktım.

Her şeyi denedim en azından bu işe hiçbir şey bilmeyerek başlayıp çoğu şeyi öğrendim yine de nafile kendi başıma halledemiyorum vaktin olur bakmak yardımcı olmak istersen Quartermaster#6584 eklersen Discord'dan çok sevinirim fakat vaktini almak istemem vakit ayıramam dersen problem değil.

Her şeyi denedim en azından bu işe hiçbir şey bilmeyerek başlayıp çoğu şeyi öğrendim yine de nafile kendi başıma halledemiyorum vaktin olur bakmak yardımcı olmak istersen Quartermaster#6584 eklersen Discord'dan çok sevinirim fakat vaktini almak istemem vakit ayıramam dersen problem değil.

Ben sizin yeni model RAM'lerden kullanmadığım için çok yardımcı olamayacağım ama internette çok güzel rehberler var.

Yani hepsine baktım açıkcası ama bir türlü bu RAM'leri 3600'e çekemedim sorunsuz bir şekilde gerçekten her değeri denedim bilen birisi bence yarım saatte halledebilir ufak bir şeyi kaçırıyormuşum gibi hissediyorum bir deneseniz en azından yeni nesil eski nesil ne farkı var ki mantıklı Time'lara ihtiyacım var sadece geri kalan çoğu şeyi biliyorum diyebilirim.

Yani hepsine baktım açıkcası ama bir türlü bu RAM'leri 3600'e çekemedim sorunsuz bir şekilde gerçekten her değeri denedim bilen birisi bence yarım saatte halledebilir ufak bir şeyi kaçırıyormuşum gibi hissediyorum bir deneseniz en azından yeni nesil eski nesil ne farkı var ki mantıklı Time'lara ihtiyacım var sadece geri kalan çoğu şeyi biliyorum diyebilirim.

Parakeet diye biri Discord'tan arkadaşlık isteği atmış olacak kabul et bir bakalım bari.

Yeni konular

Geri
Yukarı