3600 MHz RAM'ler 2133MHz'de çalışıyor

metflix

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu konu üzerinde bayağı denemeler ve araştırma yaptım ama bir sonuç bulamadım. BIOS üzerinden D.O.C.p ayarını aktif ediyorum RAM'ler 3600MHz'de çalışıyor, sistemde herhangi bir sorun yok oyunlara girdiğimde bazen 2 saate bazen 15 dakika sonra oyun kapanıyor crash veriyor. Manuel olarak denedim D.O.C.p açmadan manuel ayarlar ile gene aynı sorunu yaşıyorum. BIOS'um güncel D.O.C.p'nin neden çalışmadığını anlamış değilim. RAM hızlarını nasıl 3600MHz'ye çıkartabilirim?
Sistem bileşenleri: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) 3600MHz, ASUS Prime X570 PRO, Ryzen 7 3700X. Teşekkürler!

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    17,9 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    20,7 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    21 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'in birini çıkartıp manuel 3600'e çek ve oyun oyna crash yiyecek misin kontrol et eğer yemezsen diğeriyle de aynısını yap. Sıfır RAM dahi alsan hatalı çıkabiliyor kendim yaşadım ondan söylüyorum.

Yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim sorunu galiba buldum oyun çöktüğü zamanlarda olay görüntüleyicisinde bu hataları veriyor bu sorunu nasıl çözebilirim DistributedCOM hatası
RAM'in birini çıkartıp manuel 3600'e çek ve oyun oyna crash yiyecek misin kontrol et eğer yemezsen diğeriyle de aynısını yap. Sıfır RAM dahi alsan hatalı çıkabiliyor kendim yaşadım ondan söylüyorum.
Bios güncellemesi çözebilir bu sorunu.

RAM'leri servise gönder.
BIOS Update yapar mısın önceden bende bellek frekansı ile ilgili sorun yaşıyordum yapınca sorun kalkmıştı.
Bios'a girip XMP profilini aktif et.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    51,6 KB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı