3600 sistemi açtıktan 2-3 saniye sonra güç kesiliyor ve tekrar açılıyor

tunahanb33

Hectopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıdaki videoda da görüldüğü üzere kasaya güç verdiğimde fanlar dönmeye başlıyor ve birkaç saniye içerisinde kasadan yoğun bir fan sesi geliyor(kasa fanları son devirde dönmesine rağmen) sonrasında fanlar durup tekrar dönmeye başlıyor sonrasında sistem açılıyor. Sistem açıldıktan sonraki kullanımda hiçbir sorun yok ama açılırken böyle oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
-Sistemi kurarken önce BIOS güncellemesi yapıp sonrasında Windows kurdum. BIOS'tan sadece XMP ve CPB ayarı yaptım.
Sistem
Ryzen 5 3600
Gigabyte B450M S2H V2
Gigabyte 3060 Ti Gaming OC
XPG Gammix D30 8*2 RAM
XPG SX8200 PRO SSD
Corsair Carbide Spec Delta 650W 80+

Bir sorun olacağını sanmıyorum. Biostan bir ayarla alakalı olabilir.
Bu sisteme rağmen Windows ekranının gelmesi 17 sn sürüyor bu sorundan dolayı olduğunu düşünüyorum o yüzden canımı sıkıyor. Ayrıca bilgisayarı yeni satın aldım power veya anakart kaynaklı bir sorun varsa çok zaman geçmeden garantiye göndermek istiyorum

Hocam DA Forumda bir paylaşayım isterseniz konunuzu hesabınız yoksa orada daha çok kişinin ulaşacağını tahmin ediyorum.
Bu sisteme rağmen Windows ekranının gelmesi 17 sn sürüyor bu sorundan dolayı olduğunu düşünüyorum o yüzden canımı sıkıyor. Ayrıca bilgisayarı yeni satın aldım power veya anakart kaynaklı bir sorun varsa çok zaman geçmeden garantiye göndermek istiyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıdaki videoda da görüldüğü üzere kasaya güç verdiğimde fanlar dönmeye başlıyor ve birkaç saniye içerisinde kasadan yoğun bir fan sesi geliyor(kasa fanları son devirde dönmesine rağmen) sonrasında fanlar durup tekrar dönmeye başlıyor sonrasında sistem açılıyor. Sistem açıldıktan sonraki kullanımda hiçbir sorun yok ama açılırken böyle oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
-Sistemi kurarken önce BIOS güncellemesi yapıp sonrasında Windows kurdum. BIOS'tan sadece XMP ve CPB ayarı yaptım.
Sistem
Ryzen 5 3600
Gigabyte B450M S2H V2
Gigabyte 3060 Ti Gaming OC
XPG Gammix D30 8*2 RAM
XPG SX8200 PRO SSD
Corsair Carbide Spec Delta 650W 80+
Benzer sorunu GTX 1060'lı sistemde yaşadık. SSD vardı, HDD ekledik. Güç verdiğimizde ışıklar yanıyor ve fan çalışıyor, 2 saniye sonra kendi kendine kapanıyordu. Bütün kablolarını çıkarıp baştan taktık ve ilginç bir şekilde düzeldi. Kesin çözüm yolu değil ama bir deneyin dilerseniz

Yeni konular

Geri
Yukarı