3600 TL altı telefon önerisi

Bütçe
3600
Şöyle söyleyeyim eğer çok geziyorsan Note 8 Pro alabilirsin. CoD'da eğer çok bağımlı değilsen keyif verecek kadar oynatır ama yok ben günlük kullanımda çok resim falan çekmiyorum diyorsan POCO X3 Pro al derim. Çünkü mesela her şey için biraz sabretmen gerekiyor kameranın odaklaması için. Ben şu an POCO X3 kullanıcısıyım eğer ağır oyunları saatlerce son ses artı Ultra grafiklerde oynarsan emin ol en fazla 4 5 ay ömrü var. Ben ilk aldığımda 1 2 ay PUBG aşırı bağımlılık yaptı ve Ultra grafiklerde oynadım ve ekran bir anda dondu. Bir baktım telefonun kasası aşırı ısınmış şarjı 9'du. Yani sana bağlı biraz ama oyun için emin ol POCO X3 Pro mükemmel bir telefon.

Son düzenleyen: Moderatör:
Huawei P40 Lite kullanıyorum. Onu öneririm tavsiyemdir. Samsung'un işlemcileri kötü. Tavsiye etmem yani.

Evet Samsung bu yönde bayağı kötü bunu geliştirmek yerine bizi RAM'e boğuyorlar.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim peki oyun odaklı bir telefon istemesem ne önerirsiniz sanırım telefonda oyun oynamaktan vagzeçtim IPS LCD olursa çok iyi olur AMOLED ekranda yanmalar varmış sanırım korkutuyor biraz beni?

Önerileriniz için çok teşekkür ederim peki oyun odaklı bir telefon istemesem ne önerirsiniz sanırım telefonda oyun oynamaktan vagzeçtim IPS LCD olursa çok iyi olur AMOLED ekranda yanmalar varmış sanırım korkutuyor biraz beni?

4000 TL üstü neredeyse tüm telefonlar AMOLED kullanıyor.
Yanlış anlaşılmasın, öküz gibi kullanmadığınız sürece bir şey olmaz 😅

Google olmaması sorun değilse P40 Lite alınır, onun dışında Note 10s daha iyi olacaktır.

Ayrıca X3 Pro diyen arkadaşı kâle alma, sadece CoD oynayıp geri kalanında günlük kullanacak birine gelmez X3 Pro.
Zaten CoD Mobile, PUBG Mobile gibi optimizasyon sıkıntısı çeken bir oyun değil 2000 TL'lik telefon bile 50-60 FPS verebiliyor rahatlıkla.
@Deniz Doğan2

Google olmaması sorun değilse P40 Lite alınır,

Hocam o iş çok kolay. Gspace adlı programı indiriyoruz. Ve tüm Google programları olmak üzere hepsine erişiyoruz. App Gallery de mevcut bu uygulama. Hatta ve hatta Google Play giriliyor. Ayrıca Huawei servislerini bayağı geliştirmiş. Örneğin kendi bulut (iCloud) benzeri sistem oluşturmuş. Kendi e-posta uygulaması, müzik uygulaması, kendi tarayıcısı olmak üzere bayağı geliştirmiş.

P40 Lite zaten IPS ekran kullanıyor. Samsung'u tercih etmem. İşlemci konusunda çok vasatlar. Xiaomi de yazılım sorunları var. Bir süre sonra donmaya başlıyor. Telefon konusunda en iyileri iPhone ve Huawei hocam bence. Ama Oppo'ya da bir bakabilirsiniz. Ya da Realme serisine.

Evet Samsung bu yönde bayağı kötü. Bunu geliştirmek yerine bizi RAM'e boğuyorlar.
Samsung'un işlemcileri kötü.
A32 modelini kastediyorsanız bu modelde Mediatek işlemci var, Samsung'un kendi işlemcisi yok. RAM bolluğundan kastedilen cihaz A51 ile herhalde. Bu modelde 2019 yılında çıkmış bir model ve kullandığı yonga setinin gücü A32 modelindeki yonganın gücüyle aynı oranda.

Samsung işlemci konusunda Android tarafında Qualcomm ile beraber en güçlü modelleri üreten firmadır. Amiral gemisi dışındaki Exynos modellerinin performansı yeterli değil. Bu noktaya daha fazla yatırım yapması gerek.

Aynı şekilde Huawei Kirin işlemcileri de amiral gemisi modelleri dışında başarısız. Biraz Kirin 810 iyi bir model oldu.

Mediatek ise uzun süredir çok gerideydi. 2-3 yıldır Mediatek tarafında geliştirmeler var. Şu an orta ve orta üst sınıf yongaları iyi. Amiral gemisi modellerde de rakipleri kadar olmasa da fena modeller çıkarmıyor.

Geri
Yukarı