3600 TL'ye APU Sistem Toplama

Bence single RAM alın (1X8GB), ilerde daha kaliteli bir PSU takarsanız iyi olur.

İlerisi falan yok bunun dolar sürekli uçuşta. Arkadaş akıllıca seçim yapmış alana kadar tek kanal belleğin düşük performansı ile baş başa kalacak. Ayrıca anakart 4 tane bellek yuvasına sahip.

2.el bilgisayarımı satıyorum kesinlikle bakmalısın belki işine yarar.
Profilimde konuyu görebilirsin.

Fiyatlarınız çok pahalı.
Nagas önerilmiyor diye biliyorum.

O fiyat aralığında bir kasa önerebilir misiniz? Herhangi bir renk aydınlatma olması şart değil.
B350 serisinden bir anakart kullanmak daha mantıklı olabilir overclcok yapılabilmesi için.Bir de ileride PSU değiştirmek zorunda kalmamak için 600W bir PSU içeren ve önerilen bir kasa tercih ederseniz iyi olur.

Mesela hangi anakart modelini seçmeliyim tam olarak, link atabilir misiniz rica etsem?

APU sistem toplayacağım hocam, yine de ilginiz için teşekkür ederim.

O işlemci en fazla "GTX 1070 Ti" besleyebileceğinden dolayı 600 W lık bir kasa öneriyorum ben.
Aerocool QS240 600W Mavi Led Fan USB 3.0 mATX Mid Tower Kasa
Ama siz yine de 500 W lık bir kasa almak isterseniz şunu öneririm;
PowerBoost Deluxe VK-G1009B 500W Kırmızı Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Güncel oyunlarla pek bir ilgili olmadığımız için 2019 yılı içerisinde en fazla alacağımız ekran kartı GTX 1060 6 GB olacaktır ve tüketim hesaplamayı bilmiyorum maalesef. 600W yerine, 500W 80+ bir güç kaynaklı kasa daha doğru tercih olmaz mı bizim için?

Şu an ki önereceğim kasa ile sistem maksimum 333 W istiyor. O gönderdiğim Kasada 80+ garantisi göremedim, bu yüzden güvenemedim de. Site de öneri olarak 400 W lık bir PSU öneriliyor ama siz yinede 500 W lık bir PSU almak isterseniz şunları önerebilirim;
Sharkoon V1000 Mavi Led Fan USB 3.0 mATX Mini Tower Kasa
High Power 500W Eco Serisi 80+ Bronz Güç Kaynağı
Yanlışım varsa lütfen düzeltin.

Önerdiğiniz güç kaynağını daha öncede kullandım ve memnun kalmıştım, o güç kaynağının yanında Aerocool CyberX Advance Kırmızı Led Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa bu kasayı kullanabilirim, görüntü olarak da tatmin edici olur düşüncesindeyim.

Anakart için söyleyebileceğiniz bir şeyler var mıdır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı