36000-37000 PC toplama

Bütçe
36000-37000

ersENes

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba herkese iyi sosyaller.

Forumdaki önerilere bakarak bu şekilde bir özelleştirme yaptım. Fiyatına değer mi, alınır mı?
Bu fiyat aralığında sizin önerileriniz nelerdir?

Dosya Ekleri

• Özelleştirme.png
    Özelleştirme.png
    69,9 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem mantıklı değil. 4060 Ti'a o para verilmez, sıvı soğutmaya da gerek yok. Kule tıpı yeterli.

RAM'ları 2x16 Corsair Vengeance 5600 MHz yapın. 37.5k tutuyor.

Soğutucu olarak da bunu takın.

Sistem mantıklı değil. 4060 Ti'a o para verilmez, sıvı soğutmaya da gerek yok. Kule tıpı yeterli.

RAM'ları 2x16 Corsair Vengeance 5600 MHz yapın. 37.5k tutuyor.

Soğutucu olarak da bunu takın.
4070 Olan bir sisteme maalesef maddi olarak ulaşamıyorum.
4060 Ti olan sistem düşünüyorum buradaki maddi bütçem borç alarak oluşturduğum bir sistem 29.998 TL 4060 Ti var ama ben ssd ram ve işlemci soğutucusu da almak istiyorum. Bu şekilde bir sistem öneriniz var mı ?

16 GB abarti zaten Max 7 ila 9 GB arasinda kullaniyor. Onu alacagina 4070 Super al 4K daha koyup.
Hocam sizden de rica ediyorum. 8 GB olan 4060 Ti sisteme 2x16 Kaliteli bir Ram
1 TB SSD ve Kaliteli bir İşlemci Soğutucusu istiyorum. 33K'yı geçmesin istiyorum

4060 Ti olan sistem düşünüyorum buradaki maddi bütçem borç alarak oluşturduğum bir sistem 29.998 TL 4060 Ti var ama ben ssd ram ve işlemci soğutucusu da almak istiyorum. Bu şekilde bir sistem öneriniz var mı ?

Hocam sizden de rica ediyorum. 8 GB olan 4060 Ti sisteme 2x16 Kaliteli bir Ram
1 TB SSD ve Kaliteli bir İşlemci Soğutucusu istiyorum. 33K'yı geçmesin istiyorum

4060 Ti olan sistem düşünüyorum buradaki maddi bütçem borç alarak oluşturduğum bir sistem 29.998 TL 4060 Ti var ama ben SSD RAM ve işlemci soğutucusu da almak istiyorum. Bu şekilde bir sistem öneriniz var mı?

Hocam sizden de rica ediyorum. 8 GB olan 4060 Ti sisteme 2x16 Kaliteli bir RAM

Bu sistemde SSD'yı 1TB Kingston yapın.

RAM'ı 1x16 XPG 5600MHz yapın. Aynı RAM'dan bir tane daha alın. 2x16 RAM ölür.
Yukarıdaki sogutucuyu alabılırsınız.

SSD tabi ki önemli ama bence ekran kartı kadar değil. 4070'li bir sistemi 1TB çok dandik olmayan bir ssd ile alıp daha sonradan para olunca ramleri 32GB yapmak bence daha mantıklı. Daha sonradan ekran kartı yükseltmek çok daha zor olur. 4070, 4060Ti'dan yaklaşık %20 daha hızlı bir kart bu hız farkını SSD ve Ram bile kapatamaz imkanı yok.
Bir de anakart mevzusu var A620 serisi giriş serisi anakartlar en azından B650 olsa daha iyi olur. Yine de bütçe yetmiyorsa kalabilir.
2 seçenek geliyor aklıma:
Birincisi, bunu alıp yukarıda arkadaşın eklediği işlemci soğutucuyu almak. Bu gaming özelleştirmelerindeki ramler çok yetersiz frekansları ve latency değerleri kötü. Buradan onu özelleştirmek yerine daha sonra sistemin içindekini satıp kaliteli bir ram alıp takmak daha mantıklı. SSD daha sonradan uğraşmamak adına 1TB ucuz bir SSD seçilebilir. Bir de ben olsam kasayı 750W XPG yapardım PSU'su daha sağlam diye biliyorum.
İkincisi, AMD sisteme yönelip aynı adımları yapmak.

Ama ne olursa olsun daha iyi ekran kartına gitmek bence öncelik olmalı. RAM her zaman değiştirilir ama ekran kartı almak çok daha pahalı ve zararlı bir iş.

Hocam seni
SSD tabi ki önemli ama bence ekran kartı kadar değil. 4070'li bir sistemi 1TB çok dandik olmayan bir ssd ile alıp daha sonradan para olunca ramleri 32GB yapmak bence daha mantıklı. Daha sonradan ekran kartı yükseltmek çok daha zor olur. 4070, 4060Ti'dan yaklaşık %20 daha hızlı bir kart bu hız farkını SSD ve Ram bile kapatamaz imkanı yok.
Bir de anakart mevzusu var A620 serisi giriş serisi anakartlar en azından B650 olsa daha iyi olur. Yine de bütçe yetmiyorsa kalabilir.
2 seçenek geliyor aklıma:
Birincisi, bunu alıp yukarıda arkadaşın eklediği işlemci soğutucuyu almak. Bu gaming özelleştirmelerindeki ramler çok yetersiz frekansları ve latency değerleri kötü. Buradan onu özelleştirmek yerine daha sonra sistemin içindekini satıp kaliteli bir ram alıp takmak daha mantıklı. SSD daha sonradan uğraşmamak adına 1TB ucuz bir SSD seçilebilir. Bir de ben olsam kasayı 750W XPG yapardım PSU'su daha sağlam diye biliyorum.
İkincisi, AMD sisteme yönelip aynı adımları yapmak.

Ama ne olursa olsun daha iyi ekran kartına gitmek bence öncelik olmalı. RAM her zaman değiştirilir ama ekran kartı almak çok daha pahalı ve zararlı bir iş.
Hocam seni çok iyi anlıyorum yazdıklarını iki defa okudum gaming PC toplamak istiyorum ama 4060 Ti benim için zirvenin de zirvesi çünkü taksitli olarak satın almak istiyorum bu yüzden de 36 bin bütçeyi taksitli fiyattan yapmaya çalışıyorum yani 1. Önerini can kulağıyla bir daha dikkat edeceğim

Geri
Yukarı