Çözüldü 3600X 5700 XT sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SHER-LOCKED

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar selam tüm bağlantıları yaptım fakat ekrana görüntü gelmiyor. Bu arada ekran kartı sallanıyor sorum teşkil eder mi?

20200814_181345.jpg

Çözüm: Hocam yeni konu açtım PCI-e yuvasına üfleyip temizleyin ve başka bir TV'de falan deneyin dediler şu an çalışıyor.

Dostlar her bağlantıyı dikkatlice yaptım. Daha önce konu açmıştım üstünde Ryzen 3000 ready yazmıyorsa BIOS güncelleyin denmişti. Yazıyı görmediğim için BIOS güncellemem gerektiğini sandım. Ama şimdi üstünde Ryzen 3000 ready yazıyor. Sistemi kısa devre ile çalıştırınca ışıklar yanıyor fanlar dönüyor ama görüntü yok. Bir de soğutucuyu takarken tornavida anakarta çarptı fakat çizik falan yok. Sorun teşkil eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Her şey çalışıyor ama ekran kartından görüntü gelmiyor ise ekran kartı montajında sorun olabilir hava üfleme ile anakartaki yuvayı temizletip tekrar deneyin. Kabloda problem olmadığına emin olun ve imkanınız varsa evdeki başka bir televizyondan falan deneyin.
Dostlar her bağlantıyı dikkatlice yaptım. Daha önce konu açmıştım üstünde Ryzen 3000 ready yazmıyorsa BIOS güncelleyin denmişti. Yazıyı görmediğim için BIOS güncellemem gerektiğini sandım. Ama şimdi üstünde Ryzen 3000 ready yazıyor. Sistemi kısa devre ile çalıştırınca ışıklar yanıyor fanlar dönüyor ama görüntü yok. Bir de soğutucuyu takarken tornavida anakarta çarptı fakat çizik falan yok. Sorun teşkil eder mi?

Sisteminizin anakartı nedir acaba 3600X'in anakartın sol üst tarafında güç beslemeleri olur bunları taktınız mı?

Sisteminizin anakartı nedir acaba 3600X'in anakartın sol üst tarafında güç beslemeleri olur bunları taktınız mı?

Evet taktım.
Sistemim:
Ryzen 5 3600X.
Sapphire RX 5700 XT Pulse.
Apacer panther Gold 8 GB 3000MHz × 2.
Corsair CV650.
XPG SX8100.
Gigabyte B450 Aorus Elite.

Her şey çalışıyor ama ekran kartından görüntü gelmiyor ise ekran kartı montajında sorun olabilir hava üfleme ile anakartaki yuvayı temizletip tekrar deneyin. Kabloda problem olmadığına emin olun ve imkanınız varsa evdeki başka bir televizyondan falan deneyin.

Çözüm
20200814_210503.jpg

Dediginiz gibi üfledim ve başka bir televizyonda çalıştırdım. Görüntü geliyor artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı