Çözüldü 3600X işlemci pinlerinin altında termal macun kalıntısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emirxx91

Hectopat
Arkadaşlar 3600X kullanıyorum. Biliyorsunuz ki stok fan Core Boost'la yükte bazı durumlarda 70 üzerini görebiliyor. Ben de gittim ne olur ne olmaz kaliteli macun aldım. Eski macun kalıntılarını temizlerken pinlerin altında yani taban kısmında 1.5 CM civarında kurumuş macun gözüme çarptı. Pinlerin üstünde değil yani, pinleri yamultmaktan çekindiğimden dokunmadım. PC 1 haftadır sorunsuz çalışıyor fakat yeni sistem olduğu için aklıma takılıyor sürekli uzun vadede oradaki macun bir problem yaratır mı yoksa ısıyla birlikte silinip gider mi? macunda iyi oturduğu için bozup yeniden takmak istemiyorum her zaman bu kadar iyi yayamıyorum😁

Not: Kullandığım macunlar iletken değil silikon tipi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İletken olmadığı için pinlerin temasına da mani olmuyorsa sorun olmayacaktır. Bir önerim; kurutma makinesi ile pin kısmını ısıtarak macunu akışkan hale getirebilir ve çok nazik hareketler ile selpak benzeri yumuşak bir şeyi hafif hafif sürterek temizleyebilirsiniz.
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı