Kahve dökülmesi sonrası laptop açılmıyor

enesleclercc

Femtopat
Daha fazla  
Film izlemek için kahve yaptım, masaya oturdum ve laptopu açtım. Film izlerken kahveye uyandığımda elim kaydı ve laptopa birazı döküldü. PC açık duruyordu ve bilgisayar konusunda pek bilgim olmadığı için hemen internetten ne yapmam gerektiğini araştırdım. Geri laptopa baktığımda kapanmıştı. Fon makinesini tuttum, sonra ters çevirip balkona koydum.

Birkaç saat sonra açmaya çalıştığımda açıldı. Ancak oyun oynarken uyuya kalmışım ve sonraki gün okuldan gelince tekrar açmaya çalıştım, fakat açılmadı ve hala açılmıyor. PC'nin emanet bir şey olmasından korkuyorum ve içini açamıyorum. Bu yüzden içini açıp şunu yap demeyin lütfen.

Dostum en başından hata yapmışsın sen en başından beri iyice kurutup öyle açılıp açılmadığına bakmalıydın. Yüksek ihtimalle kahvendeki şeker anakarta yapıştı o yüzden oldu. İçini açamıyorsan seçenek yok tamire götür.

Şeker anakarta yapıştı (düzenleme).

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılmayacak ne varsa yapmışsın. Garantiye girmez bu arıza, bilgisayarcı araştırmaya başla.

Ben hızlı davrandığım için fazla yanmamıştı, 650 liraya birkaç komponent değişimiyle kurtarmıştım. Bu geçen seneydi, şimdi fiyatlar nasıldır bilmiyorum.

Film izlemek için kahve yaptım, masaya oturdum ve laptopu açtım. Film izlerken kahveye uyandığımda elim kaydı ve laptopa birazı döküldü. PC açık duruyordu ve bilgisayar konusunda pek bilgim olmadığı için hemen internetten ne yapmam gerektiğini araştırdım. Geri laptopa baktığımda kapanmıştı. Fon makinesini tuttum, sonra ters çevirip balkona koydum.

Birkaç saat sonra açmaya çalıştığımda açıldı. Ancak oyun oynarken uyuya kalmışım ve sonraki gün okuldan gelince tekrar açmaya çalıştım, fakat açılmadı ve hala açılmıyor. PC'nin emanet bir şey olmasından korkuyorum ve içini açamıyorum. Bu yüzden içini açıp şunu yap demeyin lütfen.

Yapılmaması gereken her şeyi yapmışsınız.

Yapmaman gereken bütün hataları yapmışsın senin yapacağın laptop ekranı açık şekilde ters çevirip bekletmen lazımdı geçmiş olsun.

Döküldüğü anda kapatıp elektrik akışını kesmeniz ve ters çevirmeniz gerekirdi. Birde emanetmiş...
Laptop un modeli nedir?

Sıvı gören hiçbir cihaz içi açılıp gerekli işlemler yapılmadan açılmaz şarja takılmaz hocam aklınızda bulunsun. Sıvıdan sonra açılabilir. Bu sizi yanıltmasın. Unutmayın cihaza sıvı değil sıvı+akım hasar verir. Fön makinası, pirince yatırma gibi halk hurafelerine kulak asmayın. Anlamıyorsanız hemen bir servise götürün.

Yazık olmuş. Sırf bu gibi durumlar yüzünden hiçbir eşyamı ödünç vermemeye çalışıyorum. Bozulacaksa ben bozayım en azından hata bende der geçerim. Ama emanet/ödünç verdiysem bir ton uğraş dur hiç gerek yok.

Gözden çıkaramadığınız hiç bir şeyi emanet/ödünç vermeyin bence.

Yazık olmuş. Sırf bu gibi durumlar yüzünden hiçbir eşyamı ödünç vermemeye çalışıyorum. Bozulacaksa ben bozayım en azından hata bende der geçerim. Ama emanet/ödünç verdiysem bir ton uğraş dur hiç gerek yok.

Gözden çıkaramadığınız hiç bir şeyi emanet/ödünç vermeyin bence.
reis tamam adamın psikolojisi kalmadı sakin ol yazdığına pişman ettin :/

Geri
Yukarı