3600X işlemciye undervolt nasıl yapılır?

CTR da main sekmesine gelin hocam. Oradan diagnostics e basın. 4 dakkika ila 30 dakika arasında test yapacak. Ardından sağdaki dashboardda your CPU is XXXX sample şeklinde bir ifade ve recommended OC çıkacak. O değeri referans alarak oynamalar yapacağız.
O kısmı SS atarsanız sevinirim.

Vallahi ilgi alakalarınıza çok teşekkür ederim başkaları olsa belki de bu kadar uğraşmazdı hepinize teşekkür ederim.
Test bitince kendimi durduyor yoksa biz ne zaman iptal edersek o zaman mı duruyor.

Vallahi ilgi alakalarınıza çok teşekkür ederim başkaları olsa belki de bu kadar uğraşmazdı hepinize teşekkür ederim.
Test bitince kendimi durduyor yoksa biz ne zaman iptal edersek o zaman mı duruyor.
Kendi duruyor ve dashboardda sonuç yazıyor hocam. Ne demek bunun için burdayız. Ryzen 3k nesli sıcaklık konusunda biraz sorunlu ve türkçe güzel bir makale ve deneme yolları bulunan bir şey yazılıp yayılana kadar herkes bunları çekmeye devam edecek malesef. Kapalı kutu kasa alanları ben düşünmek dahi istemiyorum sıcaklık konusunda. Çok kez thermal throttle yaşayan kişi var hele ki silikon kötü denk gelmişse. Bu civarda olabildiğince herkese yardım etmeye çalışıyorum çünkü benzer sıkıntıları kendim çektim. Wraith prism denen aptal soğutma ile acı çekiyordum geçen aya dek ve çok kez voltaj denemesi yaptım. Elimde de bronzedan bile düşük silikonlu bir işlemci olunca farklı forumlarda ağladım falan. Kötü zamanlardı. Şimdi işlemcimin 2. yılı. Güzel bir soğutma aldım ve stabil OC yaptım. Bundan sonra da sıkıntı yaşayana yardım edicem inşallah.

Kendi duruyor ve dashboardda sonuç yazıyor hocam. Ne demek bunun için buradayız. Ryzen 3K nesli sıcaklık konusunda biraz sorunlu ve Türkçe güzel bir makale ve deneme yolları bulunan bir şey yazılıp yayılana kadar herkes bunları çekmeye devam edecek maalesef. Kapalı kutu kasa alanları ben düşünmek dahi istemiyorum sıcaklık konusunda. Çok kez thermal throttle yaşayan kişi var hele ki silikon kötü denk gelmişse. Bu civarda olabildiğince herkese yardım etmeye çalışıyorum çünkü benzer sıkıntıları kendim çektim. Wraith Prism denen aptal soğutma ile acı çekiyordum geçen aya dek ve çok kez voltaj denemesi yaptım. Elimde de Bronze'dan bile düşük silikonlu bir işlemci olunca farklı forumlarda ağladım falan. Kötü zamanlardı. Şimdi işlemcimin 2. yılı. Güzel bir soğutma aldım ve stabil OC yaptım. Bundan sonra da sıkıntı yaşayana yardım edeceğim inşallah.

Umarım benim sorunumuda çözerizde hep beraber yardımcı oluruz bu ve bunun gibi sorunlar yaşayan insanlara bilgi tecrübe paylaştıkça çoğalır paylaştıkça yeni bilgiler ortaya çıkar ben merkezcilik asla iyi bir şey değil sizi tebrik ediyorum bu konuda. Bu slikon olayı neden böyle peki biz kullanıcıların şikayet edip yeni işlemci talep etme hakkı yok mu neden böyle bir yol izliyor üreticiler biliyor musunuz.

Umarım benim sorunumuda çözerizde hep beraber yardımcı oluruz bu ve bunun gibi sorunlar yaşayan insanlara bilgi tecrübe paylaştıkça çoğalır paylaştıkça yeni bilgiler ortaya çıkar ben merkezcilik asla iyi bir şey değil sizi tebrik ediyorum bu konuda. Bu slikon olayı neden böyle peki biz kullanıcıların şikayet edip yeni işlemci talep etme hakkı yok mu neden böyle bir yol izliyor üreticiler biliyor musunuz.
Hocam bu işlemcilerin çıktığından beri olan bir şey. Yenisini talep etme hakkı yok çünkü aynı güçte ve aynı yerde üretiliyor. Yapıcak bir şey yok kaderimize razı olucaz. En azından siz bunu uygulamayla test edebiliyorsunuz. İntelde ve 2. nesil veya eskilerinde test şansı da yok. Deneme yanılmayla makinayı patlata patlata yaptık biz :)

Hocam bu işlemcilerin çıktığından beri olan bir şey. Yenisini talep etme hakkı yok çünkü aynı güçte ve aynı yerde üretiliyor. Yapacak bir şey yok kaderimize razı olucaz. En azından siz bunu uygulamayla test edebiliyorsunuz. Intel'de ve 2. nesil veya eskilerinde test şansı da yok. Deneme yanılmayla makineyı patlata patlata yaptık biz :)

Canınız sağ olsun be işlemci dediğiniz nedir ki :D. Bu arada test hala devam ediyor sonsuza kadar gidecekmiş gibi duruyor.

Yani aslında önemli. Kendi çapımda video editlemeyi ve montaj yapmayı severim. Kendi kendime oyunlardan video clipleri alıp best moments falan yaparım ve 2700x ile 590 alma sebebim buydu. Yoksa gidip daha iyi bir ekran kartı alabiliyordum o zamanlar. 1070ti a bütçe yetecekti ancak işlemciyi ve anakartı tercih etmiştim

Geri
Yukarı