3600X işlemciye undervolt nasıl yapılır?

Şu an oradayım zaten manuelde giriliyormuş şimdi basınca fark ettim :) 0.200 yapıyorum.

Hayır kastım direkt 1.2v yazarak giriyorsunuz. Siz şu an kaç v düşeceğini seçiyorsunuz. Normalde OC yaparken Max şu kadar v olmalı diye girmek gerek. Yani 1.2, 1.4 gibi.

3600X işlemcim var. Gigabyte B450 S2H anakartım var. Sıcaklık değerleri yüksek. Boşta iken 55 60 dereceleri bile gördüm. OC ve UV geçmişim olmadığı için bu konularda gerçek anlamda tecrübeli bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum. En başından son safhaya kadar yardımcı olabilecek birisi olursa çok memnun kalırım. Tek istediğim işlemcimi absürt sıcaklık değerleri görmeden kafamda sıcaklığa dair bir şey olmadan oyun oynayabilmek.
Undervolt yapmadan önce boost kapatıp sistem sıcaklıklarını kontrol ederseniz sorununuz çözülebilir.

Hocam iş yapar ancak öyle tam voltaj vermek mümkün değil. MSI kullanıyorum ve OverDrive seçeneği var. Sizde de benzer bir şey olması gerek. Eğer yoksa öyle bir deneyin. O şekilde ayarlayınca boşta daha az voltaj verecektir.

Ben de onu diyorum UV yaparken offset mod mantıklı ama OC yaparken override mode çok daha işlevli.

Hayır kastım direkt 1.2v yazarak giriyorsunuz. Siz şu an kaç v düşeceğini seçiyorsunuz. Normalde OC yaparken Max şu kadar v olmalı diye girmek gerek. Yani 1.2, 1.4 gibi.

İşte bu konuya dair bilgim sıfır 1.2 yazdırmıyor sistem 12, 20, 200 bu tarz yazmama izin veriyor artı ekside bırakamıyorum nokta virgülde bırakmıyor.

İşte bu konuya dair bilgim sıfır 1.2 yazdırmıyor sistem 12, 20, 200 bu tarz yazmama izin veriyor artı ekside bırakamıyorum nokta virgülde bırakmıyor.
Orda advanced tarzı bir yer olması lazım ek olarak açılan. Bir ara benzer bir konuda daha yaşanmıştı bu. Çözümü hatırlamıyorum şuan kusura bakmayın. Ancak manual girilebildiğine eminim.

Geri
Yukarı