3600X sistemde oyuna girince sistem kapanıyor

Frozenship1

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi geceler arkadaşlar. Belli başlı oyunlarda bilgisayarım elektrikler gitmiş gibi kapanıyor ve ardından kendini başlatmıyor. Bu sorunu yaşadığım oyunları daha öncesinde sorunsuz bir şekilde oynamıştım. Mesela Forza Horizon 4, Shadow of the Tomb Raider, Days Gone ve FIFA 23. on dakika bile geçmeden kapanıyor. RDR2 ve GoW çok daha ağır bir oyunlar olmasına rağmen böyle bir sorun olmuyor. Sistemim üç yıllık ve sıcaklık değerleri yüksek olmamasına rağmen bu sorunu yaşıyorum. Sistemden sadece sıvı soğutma değiştirildi. Sıvı soğutmayı da aralık başı aldım. Isı değerleri ise, işlemci boşta 29-33 derece, oyunda ise 42-50 derece arasında. Ekran kartı boşta 42-45 derece, oyunda en fazla 65 derecedir.

• İşlemci: AMD Ryzen 3600X.
  • Ekran kartı: MSI RX 5700 XT Gaming X.
  • Anakart: MSI B450 Tomahawk Max.
  • RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance Pro siyah 3200MHz CL16.
  • PSU: Xigmatek hera Full range 80Plus Gold 850W Full modüler.
  • M.2 SSD: Samsung 500GB 970 EVO.
  • Sıvı soğutma: Cougar Helor 240 2x120mm.

Sizce neden böyle bir sorunla karşılaşıyorum? Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi geceler arkadaşlar. Belli başlı oyunlarda bilgisayarım elektrikler gitmiş gibi kapanıyor ve ardından kendini başlatmıyor. Bu sorunu yaşadığım oyunları daha öncesinde sorunsuz bir şekilde oynamıştım. Mesela Forza Horizon 4, Shadow of the Tomb Raider, Days Gone ve FIFA 23. on dakika bile geçmeden kapanıyor. RDR2 ve GoW çok daha ağır bir oyunlar olmasına rağmen böyle bir sorun olmuyor. Sistemim üç yıllık ve sıcaklık değerleri yüksek olmamasına rağmen bu sorunu yaşıyorum. Sistemden sadece sıvı soğutma değiştirildi. Sıvı soğutmayı da aralık başı aldım. Isı değerleri ise, işlemci boşta 29-33 derece, oyunda ise 42-50 derece arasında. Ekran kartı boşta 42-45 derece, oyunda en fazla 65 derecedir.

• İşlemci: AMD Ryzen 3600X.
  • Ekran kartı: MSI RX 5700 XT Gaming X.
  • Anakart: MSI B450 Tomahawk Max.
  • RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance Pro siyah 3200MHz CL16.
  • PSU: Xigmatek hera Full range 80Plus Gold 850W Full modüler.
  • M.2 SSD: Samsung 500GB 970 EVO.
  • Sıvı soğutma: Cougar Helor 240 2x120mm.

Sizce neden böyle bir sorunla karşılaşıyorum? Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Sorun PSU'da da buzdolabında mı oynuyorsun reis?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı