3600X-X570 Sistem güncelleme

• Konuyu başlatan Kaia
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 234

Kaia

Hectopat
Yer
Ağrı
Daha fazla  
Meslek
Meeeemur
Herkese merhaba öncelikle kullanmış olduğum sistem;
GTX 1070, i5 7600K, 2x8 GB 3000 MHz RAM, 240 GB Toshiba OCZ SSD, 750W Aerocool KCAS 80+ Bronze PSU.

Yukarıdaki sistemimde güncellemeye gideceğim ve Ryzen serisinin 3600X işlemcisini aldım. Anakart olarak ise X570 serisinin az maliyetli bir anakartını almayı düşünüyorum (Gigabyte umd X570 gibi).

Sorum ise şu; sistemimi bu şekilde güncellediğim takdirde, parçalarım arasında bir uyum sorunu yaşar mıyım? Bellek ve SSD desteklerine baktığımda anakartın desteklediğini gördüm. Ancak ekran kartı ve PSU konusunda kararsızım ve bilgim de yok bu konu hakkında, sizce bir sorun olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Bütçe nedir upgrade için?

Uygun fiyatlı X570 anakart alınacaksa en az Prime X570-P öneriyorum onun altına üst seviye B450 daha mantıklı.

500 GB A2000 SSD alınabilir hafıza artırmak için.

PSU yeterli olacaktır.

Ekran kartı olarak RX 5700 XT-RTX 2070 Super öneririm bütçe varsa.

Sorum yanlış anlaşılmış, hata bende açık yazmamışım. Şu an için yalnızca işlemci ve anakartımı güncelleyeceğim. İşlemcimi satın aldım.
Anakartı da alacağım yalnız bu 8+8 pin konusu beni düşündürüyor. Baktığım X570 anakartların bazılarında 4+4 pin gördüm (Gigabyte X570 GAMING X gibi), bu modeli satın alsam PSU yeterli gelir mi? Ve şu an için bu sistemi böyle kullandığımda, GTX 1070'in uyumluluğu ile ilgili bir sorun yaşar mıyım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı