37.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
37.000 TL
Afterburner'dan sıcaklıkları gösterin hocam oyun içi, timespy testide yapmanız güzel olur oradanda görmüş oluruz.
Tamamdır. Ancak şu anlık öyle ağır oyunlar yüklemedim. CS:GO, Valorant falan var. Bu ikisinden birisiyle yapacağım hocam. Birazdan yapacağım testleri.

Afterburner'dan sıcaklıkları gösterin hocam oyun içi, timespy testide yapmanız güzel olur oradanda görmüş oluruz.
Valorant Screenshot 2022.09.23 - 21.56.37.53.png
Valorant Screenshot 2022.09.23 - 21.56.42.01.png
Valorant Screenshot 2022.09.23 - 21.56.44.99.png
Valorant Screenshot 2022.09.23 - 21.58.13.46.png

Valla hocam becerebildim mi bilmiyorum ama 2560x1600 çözünürlük ve maksimum ayarlarda böyle sonuçlar. TimeSpy testi yapamadım. 3D Mark ücretli bir program sanırım. Valorant'tan sonra CS:GO'yu da denedim ama onda Afterburner çalışmadı maalesef. @Artoria Pendragon

Dosya Ekleri

• Valorant Screenshot 2022.09.23 - 21.58.20.21.png
    Valorant Screenshot 2022.09.23 - 21.58.20.21.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Sıcaklık Valorant için gayet iyi FPS'te aynı şekilde, şu an PC'de olmadığım için göstererek atamiyorum ama sağ köşede deneme sürümü var timespyin, onu indirip yapın hocam.

Sıcaklık Valorant için gayet iyi FPS'te aynı şekilde, şu an PC'de olmadığım için göstererek atamiyorum ama sağ köşede deneme sürümü var timespyin, onu indirip yapın hocam.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

@Artoria Pendragon buyrun hocam. Tam bilemiyorum ama bana düşük gibi geldi biraz. Sizce de öyle mi? Bilgisayar geceden beri 10'dan fazla saattir açık. Arkada da çalışan birkaç program da vardı. Ayrıca ayar falan da yapmayıp direkt benchmarkı başlattım.

Evet düşük geldi arkadaki programlari kapayin compare results Online deyip linki kopyalayip buraya yollayin hocam. Vantageden cihaz sessizdeyse vs performansa alabilirsiniz aynı şekilde güç ayarlarından da.

3070 Max-P performansını vermiş gayet güzel puan ve sıcaklıklar hocam, önceki testte 3060 Max-P civarındaydı cihaz. Bu biraz özel isteğe kaçıyor ama Cinebench testi yapar misiniz:D L7 de 11800h in kaç puan vereceğini merak ediyorum açıkçası.

3070 Max-P performansını vermiş gayet güzel puan ve sıcaklıklar hocam, önceki testte 3060 Max-P civarındaydı cihaz. Bu biraz özel isteğe kaçıyor ama Cinebench testi yapar misiniz:D L7 de 11800h in kaç puan vereceğini merak ediyorum açıkçası.
Tamamdır hocam. Red Dead Redemption 2 yükledim biraz onu deneyeyim, yapacağım birazdan Cinebench testi de.

@Artoria Pendragon Cinebench R23 CPU (Multi Core) testini tamamladım. 7-8 dakika sonra falan Single Core testi de bittiği zaman atacağım ekran görüntüsü. Ancak fan sesi bana mı fazla geliyor bilmiyorum veya her laptopta böyle mi bilmiyorum ama sanki dışarıda yağmur yağıyor gibi bir ses geliyor fanlardan :D .

Bir de bir şey soracağım hocam, ileride bu laptopa yeni SSD ekleyebilir miyim? Boş slotu var mıdır? Lenovo sitesinden bizimle irtibata geçin kısmından soracaktım ama çalışmadı orası nedense.

Son düzenleme:
Eklyebiliyorsunuz hocam ikitane M.2 slotu var, fan sesi normaldir muhtemelen ama orada olmadığım için bir şey diyemem ona :D çoğu laptopta tam yükte ses fazla oluyor.

Eklyebiliyorsunuz hocam ikitane M.2 slotu var, fan sesi normaldir muhtemelen ama orada olmadığım için bir şey diyemem ona :D çoğu laptopta tam yükte ses fazla oluyor.
@Artoria Pendragon Cinebench testleri de böyle. Tabii yine sonuçların nasıl olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Sizce iyi mi sonuçlar? Yoksa bir şeyi yanlış mı yapıyorum?
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Gayet güzel puan hocam örnek vermek gerekirse 20.4 modelinde 11-12K arası anca alabiliyorlar, 11800hı çok iyi şekilde kullanabiliyor. Arkada hiç program açık değildi değil mi testi yaparken?

Geri
Yukarı