37.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
37.000 TL
Gayet güzel puan hocam örnek vermek gerekirse 20.4 modelinde 11-12K arası anca alabiliyorlar, 11800hı çok iyi şekilde kullanabiliyor. Arkada hiç program açık değildi değil mi testi yaparken?
Steam açık. Ama arkada McAfee, Windows'un, Xbox'un ve Lenovo'nun gereksiz, arkaplanda çalışan şeyleri falan var. OriginWebHelper falan da çalışıyordu arkada. Bu gereksiz şeyleri tek tek bulup devre dışı bırakacağım ama hem üşeniyorum, hem de hangileri gerekli hangileri gereksiz bilmediğim için kafama göre iş yapmayayım diyorum. Bunları tek seferde tespit edip hepsini kapatan bir program var mı?

Steam'in açık olmasıda biraz puan düşürmüştür muhtemelen, hepsini kapatan bildiğim uygulama yok.
Tamamdır teşekkür ederim. Steam açık kalması lazımdı hocam maalesef, malum yarın yurda götüreceğim bilgisayarı. Eve oyun falan yüklemek için gelmiştim :D . KYK yurdunda oyun yüklenmeyeceği için...

@Teccno Hocamızın olması lazım (emin değilim) 5800X + RTX 3070 Laptopu vardı satıyordu.

Sattım onu ya 38500e.

i7 11800H, 3070 140W, 330W adaptör 1TB SSD vardı.

şuan zephyrus g15 kullanıyorum inceleme videosunu yakında hazırlarım.

Steam'in açık olmasıda biraz puan düşürmüştür muhtemelen, hepsini kapatan bildiğim uygulama yok.

O sattı bile.
@Artoria Pendragon ya hocam küçük bir sorum daha var. Ben bilgisayarı uyku moduna alınca internet bağlantısı kesiliyor. Aygıt yöneticisi kısmından ''tasarruf etmek için bu aygıtı kapat'' seçeneğinin tikini kaldırıp yine denedim ama düzelmedi. Başka bir çözümü var mı?

Cihaz 100W 3070e sahip Max-P 3070'ler 150W oluyor.

Tamamdır. Ancak şu anlık öyle ağır oyunlar yüklemedim. CS:GO, Valorant falan var. Bu ikisinden birisiyle yapacağım hocam. Birazdan yapacağım testleri.

Eki Görüntüle 1525814Eki Görüntüle 1525815Eki Görüntüle 1525816Eki Görüntüle 1525817
Valla hocam becerebildim mi bilmiyorum ama 2560x1600 çözünürlük ve maksimum ayarlarda böyle sonuçlar. TimeSpy testi yapamadım. 3D Mark ücretli bir program sanırım. Valorant'tan sonra CS:GO'yu da denedim ama onda Afterburner çalışmadı maalesef. @Artoria Pendragon
@217099 Hocam ısınması nasıl cihazın? Oyun oynarken veya ağır yük altında wasd tuşları civarı ısınıyor mu?

Ayrıca genel olarak izleniminiz nasıl cihaz hakkında?

@217099 Hocam ısınması nasıl cihazın? Oyun oynarken veya ağır yük altında wasd tuşları civarı ısınıyor mu?

Ayrıca genel olarak izleniminiz nasıl cihaz hakkında?
WASD tuşları ısınmıyor. Ama klavyenin alt tarafındaki boşluk ısınıyor biraz. Özellikle yön tuşlarının altındaki kısım.

Cihazı sevdim. Zaten testlerden de yeterince iyi puan almış sanırım. RDR 2'de 2560x1600 çözünürlükte, DLSS kapalı ve tüm ayarlar maksimumda 80 civarı FPS alıyorum. İlk karlı bölümlerde öyleydi, tam açık dünyaya geçince ne kadar etki eder FPS bilmiyorum. Fan sesleri biraz fazla geliyor ama bu daha önceden çok laptop kullanmadığım için fazla geliyordur. Her laptopta fan sesi var. Henüz pilde oynamadım ömrünü bilmiyorum, prize takılı şekilde oynadım.

WASD tuşları ısınmıyor. Ama klavyenin alt tarafındaki boşluk ısınıyor biraz. Özellikle yön tuşlarının altındaki kısım.

Cihazı sevdim. Zaten testlerden de yeterince iyi puan almış sanırım. RDR 2'de 2560x1600 çözünürlükte, DLSS kapalı ve tüm ayarlar maksimumda 80 civarı FPS alıyorum. İlk karlı bölümlerde öyleydi, tam açık dünyaya geçince ne kadar etki eder FPS bilmiyorum. Fan sesleri biraz fazla geliyor ama bu daha önceden çok laptop kullanmadığım için fazla geliyordur. Her laptopta fan sesi var. Henüz pilde oynamadım ömrünü bilmiyorum, prize takılı şekilde oynadım.
Bir de 1600p ekranda sıkıntı oluyor mu sizin için oyunlarda. Bende almayı düşünüyorum cihazı bilemedim 1600p sıkıntı çıkarır mı diye ?

Geri
Yukarı