37.000 TL monitör dahil sistem önerisi

Bütçe
37.000TL

NvdiaAti

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.

1 ay sonrası satın alım için sistem önerilerinizi rica ediyorum. Favorilere ekleyip indirim kovalamak için şimdiden listeyi hazırlamak istiyorum.

Oyun amaçlı, anakart; Gigabyte, MSI ve Wi-Fi'si olan öncelikli, Intel işlemcili, NVIDIA ekran kartı; Gigabyte, MSI öncelikli, Power Supply, RAM; Corsair öncelikli, Soğutucular, Kasa; Cooler Master öncelikli, SSD; Samsung öncelikli, HDD olmayan, monitör de ise kronik problemi olmayan WQHD/QHD tipi bir monitör düşünüyorum.

Forumdan okuduğum kadarıyla 13. nesil ve 4xxx serisi kartların 1 ay sonrası stoklarda olacağı haberleri var. Fiyatları bütçemi aşmaz ise işlemci ve ekran kartını tavsiye listedeki ile yer değiştirebilirim.

İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar 37500TL tutuyor.

Bunlar 37500TL tutuyor.

Anakart da bellek Max 3200 olarak görünüyor, önerdiğiniz bellekler 3600 Hz. Tam performans almakta problem olmaz mı bu durum?
Monitör olarak Acer 75 Hz çok düşük geldi. 3080 Ti gibi bir kartta en az 165 hzli bir monitör bulunabilir diye düşünüyorum.
SSD de Samsung 1 TB 980 fiyatı oldukça yakın HP'ye. Şahsen Samsung seçmek isterim.
İşlemci soğutucu olarak Cooler Master Masterliquid sıvı soğutucu düşünüyorum 240'lık. Sizin önerdiğiniz zayıf kalmaz mı? İşlemci soğutucu dışında kasa içi genel soğutucu için fan almak gerekiyor mu görsel mi sadece?

Son düzenleme:
Anakart da bellek Max 3200 olarak görünüyor, önerdiğiniz bellekler 3600 Hz. Tam performans almakta problem olmaz mı bu durum?
Monitör olarak Acer 75 Hz çok düşük geldi. 3080 Ti gibi bir kartta en az 165 hzli bir monitör bulunabilir diye düşünüyorum.
SSD de Samsung 1 TB 980 fiyatı oldukça yakın HP'ye. Şahsen Samsung seçmek isterim.
İşlemci soğutucu olarak Cooler Master Masterliquid sıvı soğutucu düşünüyorum 240'lık. Sizin önerdiğiniz zayıf kalmaz mı? İşlemci soğutucu dışında kasa içi genel soğutucu için fan almak gerekiyor mu görsel mi sadece?

RAM de sorun olmaz hocam.
Bir de ben monitörü 144Hz sanıyordum görememişim bu alınabilir:
980'de dram yok hocam o yüzden pek iyi bir SSD değil.(para yeterse SSD olarak buna bak.)
Attığım soğutucu 12400F için gayet yeterli hocam sıvı soğutmaya çok gerek yok fanı istersen alabilirsin yoksa çok gerek yok.

980'de dram yok hocam o yüzden pek iyi bir SSD değil.(para yeterse SSD olarak buna bak.)
Attığım soğutucu 12400F için gayet yeterli hocam sıvı soğutmaya çok gerek yok fanı istersen alabilirsin yoksa çok gerek yok.

Önerdiğiniz monitörde titreme ve yırtılma sorunlarından muzdarip kullanıcılar gördüm. Monitör firması ise bunu kabul etmiyor ekran kartı uyumsuzluguna bağlamış. Bu riski almak istemiyorum. Alternatif önerileriniz varsa rica edebilir miyim?

Önerdiğiniz monitörde titreme ve yırtılma sorunlarından muzdarip kullanıcılar gördüm. Monitör firması ise bunu kabul etmiyor ekran kartı uyumsuzluguna bağlamış. Bu riski almak istemiyorum. Alternatif önerileriniz varsa rica edebilir miyim?

Ben bu monitoru begeniyorum.

Bu da bakılabilir:

Bana önerdiğiniz anakartta PCIe 4.0 desteği yok. Önerdiğiniz Crucial kart ı bu anakartla kullanırsam tam performans alamayacağım anladıgım kadarıyla. PCIe 4.0 destekli bir anakart baksak nasıl olur?

Bana önerdiğiniz anakartta PCI-e 4.0 desteği yok. Önerdiğiniz Crucial kart ı bu anakartla kullanırsam tam performans alamayacağım anladıgım kadarıyla. PCI-e 4.0 destekli bir anakart baksak nasıl olur?

PCI-e 4 destekliyor hocam H610M anakartlar o yüzden tam performansta kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı