370.000 TL'ye otomatik vites araba önerisi

Yuspedile

Kilopat
Makaleler
2
İyi sosyaller arkadaşlar. İlk arabam olacağı için biraz kararsızım fakat kafamda birkaç model mevcut.
Benim için önemli olan 2 özelliği otomatik ve hatchback olması. Bazı sedan kasaları küçük olduğu için onları da tercih edebilirim ama marka/model bilgim fazla yok o konularda.

Şu an için Corsa b kasa 1.4 gls modellerine bakıyorum bütçeme uygun ve temizleri bulunabiliyor. Önerilere açığım fakat bütçemi arttıramam maalesef.

Corsa alınmaz bence çok oynuyorlar onlarla. Bu fiyat bandına Linea, Albea, Clio, Symbol, Fluence gibi araçları öneririrm fakat otomatik tarafını bilemem. Clio 2'lerin otomatikleri var sanırım. Clio'lar sıkıntısızdır ve yakıtı koklarlar. Parçaları berberde bile bulunur. Yoldan çevireceğin her 3 adamdan biri o arabadan anlar. Öneririm ama otomatik şanzımanın bir sıkıntısı var mı bilmiyorum. 2008 model Symbol kullandık altı yıl boyunca. Manueldi. Çok severdim fakat arka taraftan koltuklara su alıyordu. Ne kadar çözüm arasak da bulamayınca satmak zorunda kaldık.

Bir sanayici olarak eski model otomatiklerden uzak durmanı tavsiye ederim. Eğer kendine düşünüyorsan Manuel'i dene zamanla alışırsın sadece konforun eksik olur ama illa otomatik diyorsan 370.000 civarı her araba ileride sana otomatik şanzıman masrafı açmaya müsait ve emin ol otomatik şanzıman bir arabanın uğraşmak isteyeceğin son parçalarından. İyi araştır ve şanzıman haricinde arabanın durumu nasıl ve kronik arızası var mı diye bir bak.

Hyundai Getz bakılabilir. Otomatik Era varsa ki var diye biliyorum dört silindirli modelleri olabilir.

Aralarından en mantıklısı Linea gibi. Hem daha genç hem km daha az. Gerçi kazalı olabilir. Bu araçların nispeten daha temizlerini bulursan gönül rahatlığı ile alabilirsin.

Hepinize ayrı teşekkür ederim. Yalnız şehir belirtmeyi unutmuşum. Ankara içinden alacağım ve @Mortingenşırtraze attığınız ilan listemdeydi hocam da hoşuma da gitmişti fakat kaputun değişmiş olması kıllandırdı biraz.

Hepinize ayrı teşekkür ederim. Yalnız şehir belirtmeyi unutmuşum. Ankara içinden alacağım ve @Mortingenşırtraze attığınız ilan listemdeydi hocam da hoşuma da gitmişti fakat kaputun değişmiş olması kıllandırdı biraz.
Bu aracın şasi airbag patlaktır zaten. O fiyata bu aracı alamazsın. Ayrıca değişene takılman çok saçma olur bu bütçede. Şasi podye airbag tavan hatasızsa isterse 3 değişeni olsun ne zararı var?

Tam otomatik kalos tavsiye ederim. Yormaz üzmez.

Geri
Yukarı