370 TL SSD Tavsiyesi

Sizce hangi SSD yi almalıyım

• Samsung Evo 860 250 GB M2 SSD

Oy: 41 91,1%
  • Kingston A2000 250 GB M2 SSD

Oy: 4 8,9%

• Oy verenlerin toplamı
    45
@f3turan aldın mı memnun musun bu arada? Oylamada belirtilen Kingston NVMe diye düşünüyorum, ben SATA SSD ile NVMe'yi kıyaslamam bile arada kaç kat hız farkı var. Kingston da gayet iyi marka. İkisi de NVMe veya SATA ise Samsung alınır, Kingston olan NVMe ise Kingston alınır.

Bu arada güç kaynağı bugün de gelmedi. Yarın pazartesi bir zahmet gelsin artık. Bir de inceleme konusunu açarken tam olarak bu zımbırtının olayı nedir Japon kapasitör, rulman falan. Eklemiş olurum. Ürün linkinde bayağı şey yazıyor ama anlamıyorum 3,5 yıllık C4 kullanıcısı olarak.

Aslında onu anakarttan sonra almayı düşünüyorum. Şimdi 1 hafta içinde büyük ihtimalle anakartı alacağım, ondan sonra SSD'nin parasını biriktirip onu alacağım. Böyle planladım kafamda. Umarım düşündüğüm gibi olur.

Peki Samsung 30 TL daha uygunsa yinede fikriniz değişir mi?

Bunların birisi SSD diğeri NVMe. Okuma yazma hızları arasında 4-5 kat fark var, ikisi de M.2 slotuna takılacak. Benim yüksek hızla işim yok markası Samsung olsun dersen 860 EVO seç yoksa Kingston. Benim tercihim NVMe olduğu için Kingston olurdu. Son kararı sen vereceksin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunların birisi SSD diğeri NVMe. Okuma yazma hızları arasında 4-5 kat fark var, ikisi de M.2 slotuna takılacak. Benim yüksek hızla işim yok markası Samsung olsun dersen 860 EVO seç yoksa Kingston. Benim tercihim NVMe olduğu için Kingston olurdu. Son kararı sen vereceksin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam benim için uzun ömürlü olsun yeter peki neler yapacaksın dersen Windows 10 kurup GTA 5 CS GO indirip oyanayacağım.

Hocam benim için uzun ömürlü olsun yeter peki neler yapacaksın dersen Windows 10 kurup GTA 5 CS GO indirip oyanayacağım.

Daha ucuz olanı alabilirsin dilersen hız çok farketmeyecektir bunlar için. Garanti süreleri ise sitelerinde şöyle verilmiş;

Samsung 860 EVO 250 GB = Garanti 5 yıl / 150 GB yazma

Kingston A2000 250 GB = Garanti 5 yıl / 150 GB yazma (Düzenleme)

Son düzenleme:
Daha ucuz olanı alabilirsin dilersen hız çok farketmeyecektir bunlar için. Garanti süreleri ise sitelerinde şöyle verilmiş;

Samsung 860 EVO 250 GB = Garanti 5 yıl / 150 GB yazma

Kingston A2000 250 GB = Garanti 5 yıl / 250 GB yazma
Hmm anladım herkes bu kadar Samsung'u överken 100GB daha az yazma garantisi vermesi garip.

Hmm anladım herkes bu kadar Samsung'u överken 100GB daha az yazma garantisi vermesi garip.

Yanlış yazmışım o da 150 GB yazma olarak geçiyor aynılar. 250'yi nereden görüp yazdıysam. Garanti süreleri birebir aynı. Samsung 970 EVO bile 150 GB vermiş NVMe için. Bu boyutta garanti değişmiyor sanırım SSD ve NVMe için.

Yanlış yazmışım o da 150 GB yazma olarak geçiyor aynılar. 250'yi nereden görüp yazdıysam. Garanti süreleri birebir aynı. Samsung 970 EVO bile 150 GB vermiş NVMe için. Bu boyutta garanti değişmiyor sanırım SSD veya NVMe olmaları.

Screenshot_2020-09-21-02-00-51-316_com.android.chrome.jpg

Hocam buradaki 2400TBW ne anlama geliyor?

Geri
Yukarı