3700TL'ye laptop önerisi

Model İsmi : GT60 SuperR 2OC-031TR
İşletim Sistemi : Windows 8
Ekran : 15.6" Full HD (1920x1080) Anti-glare
İşlemci : Intel® Core™ i7-4700MQ 2.4GHz İşlemci (6MB Önbellek 3.40GHz'e kadar Turbo Frekans)
Chipset : Intel HM87
Hafıza : 16GB DDR3 1600MHz
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX 770M GDDR5 3GB
Harddisk : 2 x 128GB SSD (256GB) Super RAID + 750GB HDD 7200Rpm
Fiyatı : 4.144 TL
Son olarak sana bunu öneriyorum kardeşim buradan bakabilirsin...

Belki hdd az dersin ama 200 tl ver 2TB bi hariçi al.Hdd çok olsun diye kötü pc almaktan iyidir.
Ekran kartı monster'daki GTX870M den iyi değildir ama en azında bi tipi bi şekli var.
HEM EKRAN KARTI 3GB HEMDE GTX770M>gtx850m>gtx765m iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar özür dilerim GTX 850m > GTX 765m bunu yeni öğrendim. GTX 765m'i hep GTX 860m ile karşılaştırdıkları için böyle bir sonuca varmıştım ama yanılmışım. :D
Ama ben hala kendi önerdiğim GTX 870m'li laptobu almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Eğer 3700tl +2800 tl daha ekleyebilirsen :) MSİ GT70 al. Ekran kartı Nvidia GTX880M 8GB buna ve ekran kartına burada tek bir kişi bile laf diyemez... Buradan bakabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında ASUS N550JV tavsiye edebilirim. 3000 civarı hatta altına bile var.
i7 4700 HQ işlemcisi 750M ekran kartı ile 2560x1440 çözünürlükte ve tüm ayarlar açıkken bile Assasin's Creed 3 ü hiç kasmadan oynatıyor referans olur mu bilmem... (Antialiasing ayarlarını saymıyorum çünkü onlar saçılınca masaüstü makinalar bile kasılabiliyor) . Zaten jilet gibi kenarlar gerek bile yok -belki de 2X olarak açık zaten. Varsayılan ayarları öyle çünkü, ama dikkatli bakmış değilim.
İşlemcisi 3770 e eşdeğer desem yalan olmaz. Az altında belki. 8 çekirdek. (4 gerçek+4 sanal)

Kendi ekranı bu çözünürlükte değil, full HD IPS. Kaliteyse mükemmel. Subwoofer ve 4 hoparlörüyle ses sistemi gibi.

YALNIZ Bİ SORUN!! İşlemci + ekran kartının ikisine birden çok yüklendiğinde sıcaklık 95 dereceleri görüyor. O noktada hibernate moduna geçip kapatıyor makinayı.

Assasin's Creed'de oldu bir kez 30 dakika kadar oyundan sonra. 2560x1440 çözünürlükte. Ayrıca 3dsmax ile Iray renderer ile render alırken GPU'yu da katarsan onda da oluyor. 10 dakika olmadan uyuyor. Tekrar açınca devam ediyor. Isınana kadar renderı kesiyorum.

Tek işlemci render ederken olmuyor. Tek GPU render ederken de olmuyor. Sınır sıcaklığa gelince oluyor bariz.

Bahsettiğim şekilde 27 inç ekrana bağlı çalışıyorum ben. Bundan kaynaklanma ihtimali de yüksek zira ekran (lid) kapalı oluyor sıcaklık tahliye olamıyor olabilir, ayrıca çözünürlük de 2560x1440. Mesela o çözünürlüğe rağmen altına yükseklik koydum hava alsın rahat diye o vakit 90 larda kaldı kilitlenmedi. Sınırlarda çalışıyor.
Zaten iki ekran kartı var bir de. Ama gücü iyi.

Denememi istediğiniz oyun varsa bulur denerim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı