3700X sıcaklık sorunu

MustafaKiraz

Decapat
Merhaba. Ryzen 7 3700X idleda olmasına rağmen 55-60 derece. Corsair H100I RGB Platinum'a sahibim ve thermal paste bile değiştirdim. AMD ile iletişime geçtim ancak işlemciyi idle veya 1MHz iken Ryzen Master'da screenshot atmamı istediler. Bunu nereden ayarlayıp atabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginç, kasan nedir? Ryzen Master yazılımını indirip ana ekranın görüntüsünü atacaksın, istedikleri bu. CPU-Z’de olabilir ama onlar Ryzen Master istemiş.

Aynı kasaya sahibim üstelik egzos fanı bile yok. Aynı soğutucu ve 3900X işlemci ile boşta 34-36 derece. Ayrıca ben 4.2 GHZ için 1.25 voltaj veriyorum 3900X için şuana kadar ne kapandı ne dondu yük altında. Montajda bir hata yapmış olabilirsin. Sıvı soğutmanın fanları ne tarafa bakıyor yada anakarta montajda bir sıkıntı olabilir.

Aynı kasaya sahibim üstelik egzos fanı bile yok. Aynı soğutucu ve 3900X işlemci ile boşta 34-36 derece. Ayrıca ben 4.2 GHZ için 1.25 voltaj veriyorum 3900X için şuana kadar ne kapandı ne dondu yük altında. Montajda bir hata yapmış olabilirsin. Sıvı soğutmanın fanları ne tarafa bakıyor yada anakarta montajda bir sıkıntı olabilir.
amd benden 1mhz de sıcaklığını istemiş ancak bende ryzen masterda peak speed hep 4.200 mhz ve azalıp çoğalıyor bu galiba boşta hali olmuyor çünkü bilgisayarın yerini değiştirdim 50 dereceye düştü belki ondan kaynaklanan bir şey vardır
yani montajda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ve soğutmanın fanlarını ve stok fanını doğru yerleştirdim ondan emin olabilirsin

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı