Satıldı 3700X sistem bileşenleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ertaç çakmak

Hectopat
İyi forumlar,

Bütün parçalarını özenle seçtiğim masaüstü bilgisayarımı laptop almak için satmaya karar verdim. Bu kararı almamdaki en büyük neden son 6-7 aydır sistemi verimli kullanamamam. Açıkça söylemek gerekirse bahsettiğim son 6-7 aylık sürede her hafta maksimum 1-2 saat kullanabildim. Bazı haftalar ise hiç kullanamadım. Üniversite öğrencisi olduğum dönemde ise vize, final ve bütünleme haftalarında yine kullanılmadı. Ayrıca ailem köyde ikamet ettiği için yaz aylarında aileme köy işlerinde yardım etmek yanlarına gittim bu sırada masaüstü bilgisayar üniversite eğitimimi devam ettirdiğim ilde kaldı yani bu sürelerde de hiç kullanılmadı.

Kullandığım süre boyunca oyun, video, müzik ve mühendislik programlarında kullandım. Ürünlerin sahibinden.com üzerinden ilanları mevcut. İlan linklerini paylaşacağım.

Anakart: MSİ X570 Ace, 11/07/2019 tarihinde Vatan Bilgisayar'dan alındı. Kutu ve faturası bulunmaktadır. 17 aylık garantisi mevcuttur. Ürünle birlikte gelen kablo ve aksesuarları sağlam ve eksiksizdir. AMD Ryzen 3700x ile kullanılmıştır. Fiyat 2650 TL.

İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X, 30/07/2019 tarihinde N11 üzerinden Tekramarket satıcısından alındı. 5 ay garantisi kalmış durumda. İşlemci Cooler Master ML240R sıvı soğutması ile kullanıldı. Sadece ilk 1 hafta stok soğutucu ile kullanmak durumunda kaldım sebebi ise sıvı soğutmadan kaynaklı yaşadığım bir sorundan ötürü. Ayrıca sistem parçaları çok önceden alınmasına rağmen toplanma aşaması eylül ayının sonlarına doğru gerçekleşti. Şuan halen var olan sistemime montajlı olduğu için ürün görsellerini ilana ekleyemedim. Stok soğutucusu ile birlikte verilecek. İlandaki görselde 20 dakikalık Aida64 kararlılık testi sonucu mevcut. Test sonucunda oluşan bütün sıcaklık değerlerini inceleyebilirsiniz. Test sırasında sistemde bulunan işlemci, ekran kartı ve belleklere de stres testi uygulandı. Fiyat 2100 TL.

Ekran Kartı: MSİ Gaming 1070Tİ kutusu faturası bulunmaktadır. 23/11/2018 tarihinde Vatan Bilgisayardan alınmıştır. 9 ay garantisi bulunmaktadır. Ekran kartını oyun ve üniversite eğitimimde çizim uygulamalarında kullandım. Fiyat olarak 4000 TL talep etmekteyim. Farkındayım bu kartın olması gerektiği fiyat bu değil fakat daha kötü soğutmaya sahip garantisiz, faturasız 1070Tİ modelleri 4000 ve üstü fiyatlara satıldığını görünce bu fiyatın şuan ki durumda normal olduğunu düşünüyorum.

Bellek: G-Skill Trident Z Neo 2x16 32GB, bellekleri ikinci el olarak satın aldım. Ürünün ikinci sahibiyim. Ürünün kutusu ve faturası bulunmaktadır. Garantisi devam etmekte. İlk sahibi ürünü 14.10.2019 tarihinde satın almış faturadaki tarih bu şekilde. Ürünü sanalmarketim.com web sitesi üzerinden satın alınmış. Ürünün RGB ledleri sorunsuz çalışmakta. Fiyat 1750 TL.

Sıvı Soğutma: Cooler Master ML240R, ürünün faturası yok fakat Vektron Elektronik üzerinden ürünün seri numarası kontrol ettirildiğinde garantisinin devam ettiği bilgisi bulunmaktadır. 5 ay garantisi kaldı. Kutusu bulunmaktadır. Bütün aparatları ve ürünün kutusu bulunmakta. Hali hazırda bulunan bilgisayarımda montajlı. Ürünün fanları gürültülü çalıştığı için servisten fan değişimi yapıldı fakat gelen fanlarda gürültülü çalışınca BeQuiet Bl070 iki adet fan alıp kullandım. ilandaki görselde radyatöre takılı olanlarda bu fanlar. Satın alan kişiye ürünün kendi ARGB fanları ile gönderilecektir. BeQuiet fanlar ilandaki fiyata dahil değildir. Fiyat 650TL.

Güç Kaynağı: Cooler Master Vanguard V750, 23.11.2018 tarihinde satın alındı. Kutu ve faturası mevcut. Bütün kabloları mevcut. İşlemciyi besleyen 8 pin CPU kablolarından birinde ufak deformasyonlar var. Kablonun iç bağlantısında hiçbir sorun bulunmamakta. Mltimetre ile kontrolünü sağladım. Belirttiğim durumla alakalı görseller ilanda ekli bulunmakta. Belirttiğim durum dışında hiçbir sorun bulunmamakta. 9 ay garantisi kalmış durumda. Fiyat 700 TL.

Bu bileşenlerin dışında Seagate Baracuda 1 TB HDD ve Cooler Master MB511 RGB kasa var. HDD için talep ettiğim tutar 200 TL, kasa için ise 450 TL. Bu iki parçanın ilanlarını en kısa sürede açacağım sahibinden.com üzerinden. Fiyatlar ile alakalı düşüncelerinizi de öğrenmek isterim.

İletişim için [email protected] mail adresinden, sahibinden.com üzerinden ve 5070275239 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Not: Anakart + sıvı soğutma ve işlemci birlikte alınması durumunda fiyat 5000TL ayrıca yanında 2 adet BeQuiet Bl070 fan, iki yollu SLİ köprüsü hediye.

Son düzenleme:
Öncelikle iyi satışlar. Amacım satışı baltalamak değil ancak İtopya'da Meg X570 Ace anakart haftasonu indiriminde sizin 1,5 yıllık anakartla aynı fiyatta.

Oha diyorum sahibinden.com üzerinden ilanı 6.02.2021 tarihinde verdim. Daha sonra bir fiyat güncellemesi yaptım. Belki inanmayacaksınız ama şansında bu kadarı. Satışı siz değil itopya iyi baltalamış.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 73
Ben de K70 MK.2 klavyeyi ikinci el 950 TL'ye aldım 15 gün önce, dün İtopya 899'a sattı. Olur böyle şeyler :)

Valla ne desem yalan olur, ikinci el piyasasına pek hakim değilim. Dün X570 Ace'i indirimde görünce aklımı çelmişti, X570 Tomahawk'a indirim bekliyorum çünkü. O yüzden görünce yazdım.

Kusura bakma garantileri bitmek uzere bazıları sıfırdan 300 tl düşük sabah gordum bakmıştım fiyatlarda alıcı kişilere indirim yaparsanız satışınız hızlı olur kolay gelsin.
İlandaki diğer bileşenlerin fiyatları makul mü sizce?

Birkaç saat içinde tükenmişti zaten. Ben ciddi şekilde aradım 2-3 hafta boyunca, İtopya’ya stoğa ne zaman girer diye mail bile attım, cevap gelmedi. Ümidi kesip ikinci el almıştım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı