3700X sistem toplama

Arkadaşlar merhaba,

İşlemci ve anakart almak istiyorum aslında aklımda Ryzen 3700X modeli var gelecekte 3-4 yıl bir daha işlemciye para vermemek için bunu seçtim ve fanıda gerçekten kaliteli gözüküyor bu işlemciye uyumlu çok pahalı olmayan Max. 1500-2000 TL'ye kadar bir anakart almak istiyorum ama bu işlemciye uyumlu düzgün bir anakart bulamadım kafam çok karıştı. Yardımlarını bekliyorum bu konuda.

Mevcut ekran kartım MSI GTX 1070 8 GB 256 Bit. 3700X işlemci ile bir darboğaz ya da sistemde aksama yaşar mıyım?

Herkese saygılarımı sunuyorum. Teşekkür ediyorum.
Size tavsiyem:
Anakartı tercih ederken bol civcivli takılar yerine hızlı ve tercihen uygun fiyatlı tercih edin.
1070 değilde 2080s dahi darboğaz yapmaz.
İçiniz rahat olsun.

Arkadaşlar teşekkür ederim anakart konusunda kararımi verdim gigabyte alacağım fiyat performans açısından en iyisi o gibi gözüküyor. Yalnız sorumu yine tekrar ediyorum kusura bakmayın işlemci 3700x ekran kartı gtx 1070 olacak her hangibir problem yaşarmiyim bunun hakkında yardım istiyorum açıkçası

X570 3700X için gereksizin ötesinde. Tomahawk Max alın geçin, yeter de artar bile.
3700X gibi bir işlemci 600 liralık B450 anakartlarda bile sıkıntısız çalışıyorken X570 önermek nasıl bir şeydir anlamıyorum.

Aynı ikiliyi bende almayı planlıyorum. Yalnız benim wifi gibi bir önceliğim var. Acaba bunun içinde bir kart önerebilir misiniz? Kafamı karıştırdınız.

3700x işlemci 1070'i donunda sallar o kadar yani 😅
Sorun olmaz diyorsunuz yani :) :)
Aynı ikiliyi bende almayı planlıyorum. Yalnız benim wifi gibi bir önceliğim var. Acaba bunun içinde bir kart önerebilir misiniz? Kafamı karıştırdınız.
Valla bende aynı durumdayım ama WiFi için Asusun modeli var x570 olanın bi bak istersen kafa baya gittim benimde işlemci tmm ekran karti sorun olmaz diyor herkes ama gel gelelim en önemli parça anakart ama kafa gitti
Şuan indirimde olan bu ürünü alınır mı arkadaşlar ?

Son düzenleme:
Aynı ikiliyi ben de almayı planlıyorum. Yalnız benim Wi-fi gibi bir önceliğim var. Acaba bunun içinde bir kart önerebilir misiniz? Kafamı karıştırdınız.
ASUS, anakartlarının yanında verdiği Wi-Fi adaptörünü ayrı olarak satıyor. Ondan alın, boşuna X570'e para vermeyin. Tomahawk Max 3700X ile en ağır yükte bile VRM'leri 50 dereceyi geçmeyecek bir anakart. Siz düşünün artık ne biçim soğutması var. Bir de 3000 serisine fabrika çıkışlı olarak BIOS güncellemesiyle geliyor.
Ryzen 9 3950X'in B450 anakartlarda VRM sıcaklıkları:
ss177.PNG

3950X'te bile çok sıcak denmeyecek kadar ısınıyor. Gaming K4 serisinin Türkiye'de satışı yok bu arada. Tabii R9 ile B450 önermem, sadece 3700X bu anakart için çocuk oyuncağı diyorum.
Şu an indirimde olan bu ürünü alınır mı arkadaşlar ?

TUF serisi ısınma sorunuyla ünlüdür, anakartları ne alemde bilmiyorum ancak uzak dururdum. Tomahawk Max'ı geçtiğini de sanmıyorum. Sadece X570 için 400TL daha fazla vermek istiyorsanız siz bilirsiniz.

XIGMATEK LAMIYA 4x120mm FANLI X-POWER 650W 80PLUS MidT ATX GAMING KASA

GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3600MHz CL16 1.35V Dual Kit RGB LED Ram

ASUS PRIME X570-PRO AMD X570 AM4 Ryzen DDR4 4400MHz (O.C.) M.2 Anakart

AMD Ryzen™7 3700X Soket AM4+Wraith Prism(RGB) 3.6 GHz 32MB 65W 7nm İşlemci

Ekran Kartı GTX 1070 8 GB MSI - Elimde olan

250 GB SSD Hard disk - Elimde olan

Arkadaşlar son kararımı böyle verdim sistem biraz tuzlu olacak gibi ama hem ileriye dönük hemde ilerde ekran kartını değiştirmek gerekirse böyle bir sisteme karar verdim. Sizce mantıklı olmuşmu çok acil bir kaç düşünceye ihtiyacım var kafam okadar çok karıştıki nereden nereye geldim.. :/

Kasa + PSU olarak bunu öneririm.
Anladım ama fiyatlar bir üstü diye diye çok uçuyor kasa konusunda beni üzeceğini düşünmüyorum alacağım kasanın mevcut stok fanı kullanacağım. Benim için önemli olan alacağım sistemin uyumluluğu işlemci anakart ram ekran kartı durumu düşündürüyor beni.

Uyumlu. Anakarttan kısıp önerdiğim kasayı almanızı öneriyorum. Anakarta boşuna para veriyorsunuz deyip kanıtlarıyla sunuyorum hala daha pahalı anakartları koyuyorsunuz. Kasanın hava akışı çok önemli bir detay. Isınma sorunu yaşarsınız. Anakarttan daha önemli inanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı