3700X stok termal macun ile Wraith Prism'e yapıştı

Amanita

Kilopat
Makaleler
1
Termal macun değiştirmek için işlemci fanını sökmek istedim. Yapıştığı için biraz zorladım ve işlemci soketinden çıkarak soğutucuyla birlikte geldi. Üzerinde kendi stok termal macunu vardı. Zorlamaya korkuyorum çimento gibi yapışmış hala çıkmıyor :(

Dosya Ekleri

• IMG_20210327_221105.jpg
    IMG_20210327_221105.jpg
    115,8 KB · Görüntüleme: 139
Son düzenleyen: Moderatör:
Çıkarttım ama zor oldu. Az kalsın penayla tavana değdiriyordum. Görünürde yamuk pin yok ama bakalım. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler. Soğutucuyu çekerken sağa sola oynattığımı ve yapışmış olduğunun farkında olarak çıkartmaya çalıştığı mı da belirteyim. Yine de beraberinde geldi işte.

Dosya Ekleri

• IMG_20210327_223546.jpg
    IMG_20210327_223546.jpg
    109,7 KB · Görüntüleme: 39
Bazı arkadaşlar için özellikle yazıyorum öküz gibi abanarak çekmedim. Soğutucunun kolları takılı da değildi önceden mandalı da açıp boşa çıkartmıştım. Macunu da ben sürmedim stok macunuydu. Çıkarmadan 5 dk öncesinde stress testi yapıyordum zaten. Mx-4 sürdüm sorunsuz çalıştırdım pinlerde sorun yok gibi.
Bir kaç tanesi yamulsa hemen belli olur mu ya da normal çalışmaya devam mı eder?
Ez debug ışıkları yanmıyor.

Bazı arkadaşlar için özellikle yazıyorum öküz gibi abanarak çekmedim. Soğutucunun kolları takılı da değildi önceden mandalı da açıp boşa çıkartmıştım. Macunu da ben sürmedim stok macunuydu. Çıkarmadan 5 dk öncesinde stress testi yapıyordum zaten. Mx-4 sürdüm sorunsuz çalıştırdım pinlerde sorun yok gibi.
Bir kaç tanesi yamulsa hemen belli olur mu ya da normal çalışmaya devam mı eder?
Hocam sorun yoktur ben anladım ne demek istediğinizi. Çok şükür bir zarar gelmemiş. Umarım bir daha yaşamazsınız.

Hocam pinler yamulsa %90 ihtimalle oturmazdı yerine amdlerde hastalık bu am3 kullandım bir süre onda da aynı sorunu bir çok kez yaşadım genelde iplik ile ayırıyordum. Amdnin kilitleme sisteminin bi hatası bu dikey hareketlerde işlemciyi yerinde tutamıyor.

Geri
Yukarı