İşlemci stok fana yapıştı

emrekka

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, R5 1500X işlemcisinin stok fanını sökerken işlemciyle beraber geldi. Stok fanı üzerinden işlemciyi ayıramıyorum. Bu şekilde yerine nasıl takabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin pinlerine değmeden köşelerinden hafif hafif sağ sol yaparar hareket ettirmeye çalışın. 10 dakika kadar sürebilir sabırlı olun. Sadece macun yüzünden yapışmış

Herkese merhaba, R5 1500X işlemcisinin stok fanını sökerken işlemciyle beraber geldi. Stok fanı üzerinden işlemciyi ayıramıyorum. Bu şekilde yerine nasıl takabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG-20210708-WA0001.jpeg
    IMG-20210708-WA0001.jpeg
    129,5 KB · Görüntüleme: 48
3 Yıl teknik serviste çalıştım. Emin ol bu sorunu hayatında görüp görebileceğinden çok daha fazla kez yaşadım ve bu şekilde çözdüm. Yapılacak işlem bu. Güç bile uygulamıyorsun.

Kardeş adam çıkmıyor diyor... Nesini anlamıyorsun? Güç bile uygulamıyorsun diyorsun. Adam japnla yapıştırmışlar sanki diyor...

İşlemciyi elinizle yavaşça sağ sol yaparak çıkartın. Alttan vida sokayım kanırtayım gibi şeylerle uğraşmayın, pinleri yamultursunuz. Çıkmazsa fön makinasıyla birazcık ısıtarak sağ sol yapın.

İşlemciyi elinizle yavaşça sağ sol yaparak çıkartın. Alttan vida sokayım kanırtayım gibi şeylerle uğraşmayın, pinleri yamultursunuz. Çıkmazsa fön makinesıyla birazcık ısıtarak sağ sol yapın.

Bunu yapmayı deniyorum ama elim acıyor işlemci hareket etmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş adam çıkmıyor diyor.
1 - Kardeş?
2 - Acaba mesaj mı atladım dedim konuyu tekrar baştan sona okudum. Konu sahibi hiç dediğim yöntemi uygulayıp çıkmadığını söylememiş.
3 - Alt tarafı macun yapışmış japon gibi yapıştı ne demek alt taraftan uygulanan hafif bir güç ile pinler nasıl yamulacak o kısmı zaten anlamadım.
İşaretledim kısımdan yukarıya doğru hafifçe güç uygulanacak o kadar.
InkedIMG-20210708-WA0001_LI.jpg

Çok hafif sağa sola çevirmeye çalışın, çıkacaktır.

Birazcık daha güç uygulayın.

1 - Kardeş?
2 - Acaba mesaj mı atladım dedim konuyu tekrar baştan sona okudum. Konu sahibi hiç dediğim yöntemi uygulayıp çıkmadığını söylememiş.
3 - Alt tarafı macun yapışmış japon gibi yapıştı ne demek alt taraftan uygulanan hafif bir güç ile pinler nasıl yamulacak o kısmı zaten anlamadım.
İşaretledim kısımdan yukarıya doğru hafifçe güç uygulanacak o kadar.
Eki Görüntüle 1100629
bu benim gözümde en son uygulayacağım yöntem sanırım. İşlemciye zarar verecekmişim gibi hissediyorum
bu benim gözümde en son uygulayacağım yöntem sanırım. İşlemciye zarar verecekmişim gibi hissediyorum
denedim ayrıldı birbirlerinden tornavida yardımıyla yardım eden herkese çok teşekkür ederim. İyi forumlar

Geri
Yukarı