3700X ve 980 Ti sistem oyun oynarken kapanıyor

Hyduken

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, 7-8 sene önce aldığım Xigmatek kasayla beraber gelen modelinin tauro olduğunu düşündüğüm 700Watt PSU'yu kullanıyordum,
Sistemimde; 980 Ti; 3700X ve 2x8GB RAM bulunuyor, 1.5 yıla yakın süredir sıkıntısız kullanıyordum.
Geçen aylarda bilgisayarıma Microsoft Flight Simulator yükledim ve 1-2 saat oynadıktan sonra PC aniden kapandı ve reset attı, ancak ekrana görüntü gelmiyordu ben de PSU gücünü kesip tekrar vererek PC'yi yeniden açabiliyordum. Artık sistemi yük altına sokan oyunlar oynayamıyorum, hemen veya bir süre sonra resetleniyor PC.

PSU değişimi yaptım ve yeni Cooler Master 700Watt PSU siparişi verdim, denedim. Sonuç aynı

Sorunu anlayamıyorum düşünceleriniz nelerdir?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun ekran kartı diye düşünüyorum.

Benzer hatayı bende yaşamıştım fakat bende ekran gidiyor simsiyah fakat sesler gelmekte idi bende güç kaynağı değiştirmiştim sorun devam ediyordu, ekran kartını iade etmiştim üzerine biraz koydum başka ekran kartı aldım sorunum çözülmüştü.
Benzer hatayı bende yaşamıştım fakat bende ekran gidiyor simsiyah fakat sesler gelmekte idi bende güç kaynağı değiştirmiştim sorun devam ediyordu, ekran kartını iade etmiştim üzerine biraz koydum başka ekran kartı aldım sorunum çözülmüştü.

Arkadaş olay görüntüleyicinde ki hataları atarsa ortalama bir sorun çıkarabiliriz tahminim ekran kartı olacak ama.

Arkadaş olay görüntüleyicinde ki hataları atarsa ortalama bir sorun çıkarabiliriz tahminim ekran kartı olacak ama.
Olay görüntüleyicisini kulanmayı bilmiyorum, tam olarak nereyi atmamı istiyorsunuz ?
Sorun ekran kartımdaysa tamir edilebilir mi ? Yeni kart alacak bütçem yok
Olay görüntüleyicisinde Kernel power 41 (63) yazıyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı