FX 8120 ve 1050 Ti sistem oyun oynarken PC kapanıyor

Rediph

Hectopat
Yer
İstanbul
Oyun oynarken PC kapanıyor ama sistemi yoran oyunlardan söz ediyorum, GTA V, The Witcher 3, BF 1 gibi. CS:GO deneyimleyim dedim, uzun süre oynamama rağmen PC kapanmadı. Sorun ne olabilir?
  • CPU: AMD FX-8120
  • GPU: MSI GTX 1050 Ti Gaming 4G
  • RAM: Corsair XMS3 DDR3 8 GB 1600MHz
  • PSU: Xigmatek XCP-500W 80+ Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınız ısındığı için kapanabilir. Termal macunu yenileyin. Kasadaki tozları temizleyin. Bu işlemleri yaptığınız halde sıcaklık sorunu varsa kasa içi hava akışında sorun olabilir. Son çözüm olarak kasayı değiştirin.

Bilgisayarınız ısındığı için kapanabilir. Termal macunu yenileyin. Kasadaki tozları temizleyin. Bu işlemleri yaptığınız halde sıcaklık sorunu varsa kasa içi hava akışında sorun olabilir. Son çözüm olarak kasayı değiştirin.
Witcher 3 ve GTA V'de deneme fırsatım oldu. Witcher 3'te işlemci en fazla 76, ekran kartı ise 69 derece.
GTA V'de ise işlemci en fazla 68, ekran kartı 71 derece oldu.
Sicakliklar guzel, parcalar kac Watt cekiyor?

Hangi uygulama arayıcılığıyla bakabilirim? Ona bakmadım hiç.

Konuyu açtığımda BIOS'dan Core Performance Boost kapalıydı. Bir de açıp boşta ve yükte test etmek istedim. Şuan da CSGO dışında bir oyun oynanmıyor ki onda bile 70 derece civarına çıkıyor. Diğer sistem zorlayan oyunları 15 dakika oynadıktan sonra sistem kapanıyor.
Termal macunu 2 gün önce yeniledim oldukça ince bir tabakada sürdüm ama kıvamı çok yoğundu. Bunla alakalı olabilir mi? Kullandığım soğutucu ise stok soğutucu.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    32,4 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    37 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı