378K sıralama için yaptığım tercih doğru mu?

bixenta

Hectopat
Merhaba. TYT'den tercih yapmak istiyorum. Söylediğim gibi 378K sıralamam var ve 3 tane tercih yapmak istiyorum. Biri 412K diğeri ise 417K ile almış. Buraların gelmeme durumunda ise bir de garanti açısından 569Klık bir yeri yazmak istiyorum. Bu şekilde tercih listesi oluşturursam açıkta kalma riskim devam eder mi? Teşekkürler.

Merhaba. TYT'den tercih yapmak istiyorum. Söylediğim gibi 378K sıralamam var ve 3 tane tercih yapmak istiyorum. Biri 412K diğeri ise 417K ile almış. Buraların gelmeme durumunda ise bir de garanti açısından 569Klık bir yeri yazmak istiyorum. Bu şekilde tercih listesi oluşturursam açıkta kalma riskim devam eder mi? Teşekkürler.
Kendi fikrim yanlış anlamayın ama ben ilk yüz binden sonraki bölümleri okumanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bence zaman kaybı çünkü o sıralamadan sonra malesef iş bulabilen sayısı çok az. İş bulsa bile alacağı maaş üniversite okumadan çalışan insanlarla hemen hemen aynı oluyor. Üniversite okumayan kişi yaptığı işte daha tecrübeli olduğu için daha fazla maaş bile alabiliyor. İnsanlar sadece "Üniversite okudum." demek için üniversite okuyor. Onun yerine meslek öğrenilebilir, seneye kalınabilir, bir yerde çalışılıp ve para biriktirip iş kurulabilir. Bu benim fikrim katılan olur katılmayan olur, saygı duyarım.

Kendi fikrim yanlış anlamayın ama ben ilk yüz binden sonraki bölümleri okumanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bence zaman kaybı çünkü o sıralamadan sonra malesef iş bulabilen sayısı çok az. İş bulsa bile alacağı maaş üniversite okumadan çalışan insanlarla hemen hemen aynı oluyor. Üniversite okumayan kişi yaptığı işte daha tecrübeli olduğu için daha fazla maaş bile alabiliyor. İnsanlar sadece "Üniversite okudum." demek için üniversite okuyor. Onun yerine meslek öğrenilebilir, seneye kalınabilir, bir yerde çalışılıp ve para biriktirip iş kurulabilir. Bu benim fikrim katılan olur katılmayan olur, saygı duyarım.
Nazikçe belirttiğiniz için teşekkür ederim. Evet ben de aynı fikirdeyim ve hocalarım da mezuna kalmamı söyledi. Fakat seneye olacak yığılmayı göz önünde bulundurduğumda bu durum beni korkuturuyor. Açıkçası üniversite okumak için gitmek istemiyorum. Asıl amacım sosyal etkinliklerden feragat ederek derslerimi yüksek tutup aynı zamanda DGS sınavına hazırlanmak. Başaramazsın diyen çok kişi var fakat yükseltmek istediğim bölüm uzun zamandır hayalim ve yapabileceğimi düşünüyorum. Tek sorunum açıkta kalır mıyım oluyor bu durumda.
Son 3 yılın sıralamasında çok aşırı farklı bir değişiklik yoksa yine benzer sıralamalarda olacaktır. Son 3 yıla bakmanı tavsiye ederim.
Baktığımda evet o sıralama düzeyinde normal olan 10-20k lık oynamalar olmuş. Fakat bu yerler çok yükselir gelmezse de hazırım bu duruma ben. Asıl merak ettiğim şey 569k'lık yerin devasa bir şekilde oynaması ya da dolup benim giremiyor olmam ihtimalleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı