38.000 TL'ye hazır sistem tavsiyesi

Aslında elinizdeki sistemi koruyup ona ikinci el 6900XT 3080 Ti gibi bir kart da takabilirsiniz! 440p de gayet iyi olur.

Böyle bir şey yapamam çünkü ailem bu bilgisayarın kardeşime geçme şartı ile borç verdiler. Yani bu bilgisayara hiçbir yükseltme yapamam.

O kart hem 8 GB hem de kas gücü düşük. Normal yani o FPS'ler. 4070 Super'in testlerine bakabilirsiniz.

Evet farkındayım fakat bütün oyunları ultara da oynama hastalığım var grafik ayarlarını düşürmeyi hiç sevmiyorum. İlerleyen zamanlarda 12 GB yetecek mi ondan emin değilim.

Biraz çıkabilirseniz.

7800XT istiyorsanız.

Benim attığım sistemin PSU'su daha güvenilire benziyor açıkçası. Şu an 4070 Super ile 7800XT arasında kaldım.

Bence 7800XT daha mantıklı hem VRAM avantajı hem de 4070 Super ile arasında çok az fark var zaten ama 4070 Super de alabilirsiniz artı yönü daha az watt çeker.

6800XT var çoğu oyunda 1440p de 12 GB da şu an Warzone gibi oyunlar hiç saymıyorum.

Hocam demek istediğinizi tam anlamadım. 12 GB yetiyor mu? Yetmiyor mu?

Bence 7800XT daha mantıklı hem VRAM avantajı hem de 4070 Super ile arasında çok az fark var zaten.

Evet bende öyle düşünüyorum fakat AMD bu illaki sorun çıkartıyor. Kartı aldığım günden beri Sosyalde geziyorum sabah akşam sorunlar bırakmıyor başımı.

Evet farkındayım fakat bütün oyunları ultara da oynama hastalığım var grafik ayarlarını düşürmeyi hiç sevmiyorum. İlerleyen zamanlarda 12 GB yetecek mi ondan emin değilim.
Firmalar oyun yaparken bunu da hesaba katıyor. 12GB VRAM'da yetmezse oyunu oynayabilen olmaz. O yüzden uzun süre daha yetecektir diye düşünüyorum. Yani şimdi 8 GB alma 12 GB alma diyen çok var, herkes 4090 mı alsın? AMD tarafına gelecek olursak yine hata verme olasılığı var. Şans işi tamamen. Ben AMD kart kullandığım zamanlar 3 senede 2 kere falan hata aldım.

İyi akşamlar arkadaşlar, 38.000 TL'ye hazır sistem arıyorum.
AMD NVIDIA fark etmez. Aslında 6600XT ile yaşadığım sorunlar nedeniyle AMD istemiyorum fakat NVIDIA da çok pahalı ve VRAM sorunu var.
Anlayacağınız önerilerinize ihtiyacım var.
Aslında ben böyle bir hazır sistem bulmuştum ve gayet güzel gözüküyor.
GAMING-7800XT / AMD Ryzen 5 7500F MPK / ASUS Radeon TUF RX 7800 XT GAMING OC 16GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Hocam aman diyeyim bence hazır sistem almayın çok kişi pişman oluyor. En iyisi vatan veya medimarkttan kendin görerek almak.

Hocam demek istediğinizi tam anlamadım. 12 GB yetiyor mu? Yetmiyor mu?

Şu an bile 12 GB diyorum ileride daha da artacak anlamında hocam ama eğer olur diyorsan tüm parçaları sıfır ekran kartını ikinci el 6950XT 3080 Ti yapabilirsin seneye RTX 50 serisi veya RX8000 yaparsın bu nesili çok güçlü bulmuyorum, ben öyle topladım sıfır parçalar ile ikinci el 6800XT aldım çok daha uyguna ve kaliteli bileşenler alabildim.

Hocam aman diyeyim bence hazır sistem almayın çok kişi pişman oluyor. En iyisi vatan veya medimarkttan kendin görerek almak.

Görünce ne oluyor ki? Tüm bileşenler model koduyla birbirinin aynısı zaten internetten alacağın TUF 4090'ın vatandakinden farkı yok fiyatına 10 bin lira fazla cebinden karşılayacaksan başka herkes kazık yemek istemiyor Vatan o dükkanın çalışanların parasını birisinden çıkaracak sonuçta.

Geri
Yukarı