38.000 TL'ye hazır sistem tavsiyesi

Görünce ne oluyor ki? Tüm bileşenler model koduyla birbirinin aynısı zaten internetten alacağın TUF 4090'ın vatandakinden farkı yok fiyatına 10 bin lira fazla cebinden karşılayacaksan başka herkes kazık yemek istemiyor vatan o dükkanın çalışanların parasını birisinden çıkaracak sonuçta.

İnternetten gelenlerde illaki bir hata çıkar ve sizinle gerçekten ilgilenebilecek kimse olmaz canlı destek diye bot koyarlar geçiştirirler. Yerinizde olsam güvence için 5-10 binin lafını etmezdim.

Bu galiba alacağım son sistem olacak. Yani ömürlük olması lazım :D belki ilerleyen zamanlarda ne kadar yükseltilebilir bilemiyorum.

4070 Super'li sistem kafama yattı aslında...

Biraz çıkabilirseniz.

7800XT istiyorsanız.

Hocam bu attığınız 4070 Super'li hazır sistemin kasası daha güzel olan var mı?
Kasanın dış görünüşü biraz kötü gözüküyor.

Son düzenleme:
Şu an bile 12 GB diyorum ileride daha da artacak anlamında hocam ama eğer olur diyorsan tüm parçaları sıfır ekran kartını ikinci el 6950XT 3080 Ti yapabilirsin seneye RTX 50 serisi veya RX8000 yaparsın bu nesili çok güçlü bulmuyorum, ben öyle topladım sıfır parçalar ile ikinci el 6800XT aldım çok daha uyguna ve kaliteli bileşenler alabildim.
AMD'nin 16 GB koyması bir ifade etmiyor. AMD tarafında VRAM kullanımı yüksek çünkü. Yani AMD 16 GB = NVIDIA 12 GB diyebiliriz. İsterseniz internetteki testlere bakabilirsiniz.

Mesela iki tane 12GB karttan örnek. Bazı oyunlarda NVIDIA, AMD'den yüksek VRAM kullanabilir ama AMD çoğu zaman 1 GB civarında daha fazla VRAM kullanıyor.

1706984805972.png1706984837989.png

İnternetten gelenlerde illaki bir hata çıkar ve sizinle gerçekten ilgilenebilecek kimse olmaz canlı destek diye bot koyarlar geçiştirirler. Yerinizde olsam güvence için 5-10 binin lafını etmezdim.

Kim diyor arkadaşım uydurma ASUS B650 anakart aldım RAM'im çalışmıyordu BIOS pili sök tak vs. o ara bu cihazlarda seri no var bilmiyorsan yazdığında ne kadar garantisi kaldı her şeyi görebiliyorsun hemen ilgilendiler aradılar ama sorunum RAM kaynaklıydı, 2 ay kullandığım RAM'i amazona iade ettim yine internet alışverişi ücretsiz değiştirdim kılımı bile kıpırdatmadan. Vatandan alsam 1 ay uğraşırdım 6 güne 1 güne Almanya'ya gitti 6 güne yenisini gönderdiler.

AMD'nin 16 GB koyması bir ifade etmiyor. AMD tarafında VRAM kullanımı yüksek çünkü. Yani AMD 16 GB = NVIDIA 12 GB diyebiliriz. İsterseniz internetteki testlere bakabilirsiniz.

Mesela iki tane 12 GB karttan örnek. Bazı oyunlarda NVIDIA, AMD'den yüksek VRAM kullanabilir ama AMD çoğu zaman 1 GB civarında daha fazla VRAM kullanıyor.

Eki Görüntüle 2106297Eki Görüntüle 2106298

VRAM kullanımı yüksek olması sıkıntı değil aslında nasıl GPU yüzde 99'a yakın olduğunda nasıl ki darboğaz yok diyoruz aslında doğrusu yüksek kullanımdır tam performansı alır eğer iyi yazılmış bir oyun motoru var ise. NVIDIA bunu mimari olarak sıkıştırıyor "Random-Access Neural" denilen algoritma ile, mesela 4090'ın performansının çok yüksek olma sebebi de aslında buna gerek duymayışı Frame Gen modunda kartını 4090 gibi gösterince VRAM kullanımı 15-16 ya vuruyor aslında kendileri ayarlıyorlar çünkü kart 24 GB.

Son düzenleme:
4070 Super'li bir sistem buldum hem bunun ekran kartı ASUS 4070SUPEr ama Ryzen 5 5700X i var.
Ryzen 5 7500F ile arasında çok fark var mıdır?
BLADE-DUAL4070SUPER / AMD Ryzen 7 5700X / ASUS Dual GeForce RTX 4070 SUPER OC 12GB WHITE / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Ram farkı var bir de bu sistem DDR4

Hocam nasip olursa bugün 4070 Super'li sistemi alıyorum. Bu sistemin yanına bir tane daha aynısından RAM almak lazım değil mi?

Bir de CL38 diyor RAM'lere fazla değil mi?

Arkadaşlar bu sistemi alıyorum. Sorduğum soruları cevap gelseydi iyi olurdu.
VULCAN-4070SUPER / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX GeForce RTX 4070 SUPER 1-Click OC 2X 12GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TRBirazdan alacağım.

Böyle bir sistem buldum bakarken işlemcisi 7600 ve ekran kartı 3 fanlı. kasasıda daha güzel duruyor.
38.000 TL'ye hazır sistem tavsiyesi

MIRANA-MASTER4070 / AMD Ryzen 5 7600 MPK / GALAX GeForce RTX 4070 1-Click OC 3X 12GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı