3800-4000 TL i3 7100 ve GTX 1060 Sistem Toplama

Benim öerdiğim sistemi alınız GTX 1060 3GB kısılmış bir model. 450W güç kaynağı yeterli olcaktır merak etmeyin.

Daha önce hiç kasa toplamadım. Youtube'da rehber videoları izledim ancak hiç tecrübem yok. Parçaları kasaya yerleştirebilirim ama yanlış birşey yapmaktan korkuyorum. O yüzden hazır sistemler benim için daha uygun gibi geliyor. Bir de overlock olan bir ekran kartının OC olmayana göre ne gibi farklılıkları vardır?

Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Diğer parçaları biraz daha kısıp 16 gb ram almak daha iyi olmaz mı? Bir de önerdiğiniz 450 W lık güç kaynağının düşük kalma gibi bir sorunu olur mu?
Tabi ki hayır Ram 8 gb olması yeterlidir diğer parçalardan kısmayın @sumbls5 önerdiği sistem gayet güzel

Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Diğer parçaları biraz daha kısıp 16 gb ram almak daha iyi olmaz mı? Bir de önerdiğiniz 450 W lık güç kaynağının düşük kalma gibi bir sorunu olur mu?

Arkadaşın sunduğu şu sistem sizin topladığınız sistemden çok daha uzun ömürlüdür. i3 7100 ile takılmalar vs. yaşarsınız çok güzel bir oyun deneyimi olmaz. Ancak 1600 ile püfür püfür oyununu oynarsın. Bir tane dahi takılma yaşamazsın.

Arkadaşın sunduğu şu sistem sizin topladığınız sistemden çok daha uzun ömürlüdür. i3 7100 ile takılmalar vs. yaşarsınız çok güzel bir oyun deneyimi olmaz. Ancak 1600 ile püfür püfür oyununu oynarsın. Bir tane dahi takılma yaşamazsın.
arkadaşın önerdiği daha iyi şu son hali mis gibi ama ssd yok

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı