i3 7100 ve GTX 1060 Sistem Toplama

kaan ileri

Hectopat
Daha fazla  
4000 TL civarı bir sistem toplayacaktım ama laptobumu satamadığım için daha düşük bütçeli sistem toplamaya karar verdim. Sistemde SSD olmasını istiyorum monitör hariç 2500 civarı sistem mantıklı olurdu ama toplamayı düşündüğüm sistem bütçemi biraz aştı. Düşük bütçeli monitörde dahil olmak üzere her türlü öneriye açığım. i3 7100 GTX 1060 3GB ile darboğaz yapar mı? Toplamayı düşündüğüm bu bilgisayar ile Twitch üzerinden LOL, CS:GO ve H1Z1 yayını yapabilir miyim? Şimdiden teşekkürler herkese.
saddas.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa,işlemciyi İ5 7400 yapıp ekran kartını 1050ti almak daha mantıklı. o kasaya o kadar para vermeyin, corsair carbide spec-01 alman daha iyi olacaktır bende harddisk olduğu için söylediğim sistem 2500 civarına toplanıyor. harddisk ile birlikte 2700 olabilir.

Ekran kartını RX 570 4GB yapın. 3GB Vram GTX 1060 için yetersiz gelebilir. İşlemci i3 7100 olarak kalabilir. Eğer ileride işlemci yükselticekse G4560 alınabilir. Böyle bir siseme B250M/B150M takmak daha mantıklı olur. H110 biraz düşük kalmış sanki. Kasa ve güç kaynağını ayrı almaya çalışın. Eğer bütçenizi aşarsa SSD'yi çıkartın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı