3800 TL civarı GTX 1060 veya RX 480 sistem toplama

bylakoj1

Hectopat
Daha fazla  
Eksen bilgisayardan aşağıdaki gibi bir sistem oluşturdum. Daha satın almadım. Sizce eksikleri neler ? Oynayacağım oyunlar LoL, CS:GO tarzı oyunlar. Sizce GTX 1060 mı tercih etmeliyim yoksa rx 480'i mi ? Ayrıca anakarttan hiç anlamadığım için bütçeme uygun olanı seçtim. Sizce anakartım oyun performansıma negatif etki eder mi ? Bir de eksen bilgisayar montajını ve testini yapıyor mu?
Alacağım monitör : VİEWSONİC VX2257-MHD 21.5 FULL HD HDMI+VGA+DP AMD FREESYNC 1MS 75HZ OYUNCU MONİTÖRÜ
Toplam bütçe 3800 TL.

tec.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek ve ana kartı değiştirmeni tavsiye ederim. Ana kartı B150 veya H170 bir kart seçebilirsin bellek ise kingston corsair gskill ve crucial tavsiye ediliyor.

Anakartının b150 serisi ile arasında bir fark yok boşa bütçe arttırmaya da gerek yok o sebepten fps e de etki etmiyor anakart.

Alacağın monitörde kararlıysan Rx 480 almalısın çünkü o monitör FreeSync bir monitör.
FreeSync özelliği fps 45-75 arası açılmıyor muydu ? lol,cs go tarzı oyunları oynayacağım.Bu yuzden fps 100+ değerlerin üzerinde olcağı için FreeSync özelliğini kullanabilir miyim ?

Bellek ve ana kartı değiştirmeni tavsiye ederim. Ana kartı B150 veya H170 bir kart seçebilirsin bellek ise kingston corsair gskill ve crucial tavsiye ediliyor.
seçtiğim bellekte bir sıkıntı mı var ? Ayrıca bu anakart yerine b150 veya h170 bir anakart seçsem bir fayda sağlar mı bana ?

FreeSync özelliği fps 45-75 arası açılmıyor muydu ? lol,cs go tarzı oyunları oynayacağım.Bu yuzden fps 100+ değerlerin üzerinde olcağı için FreeSync özelliğini kullanabilir miyim ?

seçtiğim bellekte bir sıkıntı mı var ? Ayrıca bu anakart yerine b150 veya h170 bir anakart seçsem bir fayda sağlar mı bana ?

Öncelikle birinci sorudan başlayalım senin gördüğün fps isterse 300+ olsun monitörünün yenileme hızı 300+ olmadığından monitörünün Hz değeri kadar fps alıcaksın o 300+ sadece görüntüde olacak freesynce özelliği fpsini monitörün Hz değeriyle orantılayarak sana daha akıcı bir oyun deneyimi yaşatacaktır. Monitörün 75 Hz ise fpsini de 75 görüceksin.
Diğer sorularına gelecek olursak seçtiğin ram fazla kullanılan veya fazla bilinen bir marka olmadığından daha bilindik markalara yönelmeni öneririz.
Seçtiğin anakartla dediğin anakartlar arasında bir fark yok b150 serisi seçsende en düşüğünü seçmek zorunda kalacaksın h170 bir anakart seçsende en düşüğünü seçmek zorunda kalacaksın ve onlarla da seçtiğin anakart arasında bir fark yok boş yere bütçeni zorlama.

İllaki birgün işine yarar. Zaten sırf monitör için Rx 480' i tercih etmelisin demiyorum. Hem daha ucuz hemde yeni oyunlarda (Battlefield 1) 10 Fps fark atabiliyor.

seçtiğin ram fazla kullanılan veya fazla bilinen bir marka olmadığından daha bilindik markalara yönelmeni öneririz.
Adata henüz ülkemizde yaygınlaşmadı maalesef ancak yurtdışında çoğu kişi kullanıyor ve kötü olduğu söylenemez.

Öncelikle birinci sorudan başlayalım senin gördüğün fps isterse 300+ olsun monitörünün yenileme hızı 300+ olmadığından monitörünün Hz değeri kadar fps alıcaksın o 300+ sadece görüntüde olacak freesynce özelliği fpsini monitörün Hz değeriyle orantılayarak sana daha akıcı bir oyun deneyimi yaşatacaktır. Monitörün 75 Hz ise fpsini de 75 görüceksin.
Diğer sorularına gelecek olursak seçtiğin ram fazla kullanılan veya fazla bilinen bir marka olmadığından daha bilindik markalara yönelmeni öneririz.
Seçtiğin anakartla dediğin anakartlar arasında bir fark yok b150 serisi seçsende en düşüğünü seçmek zorunda kalacaksın h170 bir anakart seçsende en düşüğünü seçmek zorunda kalacaksın ve onlarla da seçtiğin anakart arasında bir fark yok boş yere bütçeni zorlama.
peki eksen bilgisayar montaj test aşamasını yapıyor mu biliyor musunuz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı