3800 TL Telefon tavsiyesi

Bütçe
3500-3800

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni telefon almayı düşünüyorum. Bütçem 3500 fakat maksimum 3750-3800'e çıkabilirim.

Beklentilerim:

Kamerası aşırı önemli değil fakat anı fotoğraflarında güzel çekmesi önemli.
Hızlı şarj kesinlikle olmalı. En az 25-30W.
Depolama olarak en az 128 GB düşünüyorum.
Oyun oynamayacağım ama işlemcisi önemli. Sonuçta her işlemde performansa etkisi var. Snapdragon serisinden olursa daha iyi olur.
RAM olarak uzun ömürlü olması için ve çoklu iş için 8 GB olmalı.
Şarjı ekranına göre değişir ama en az 4500-5000 mAh civarlarında olmalı.
Ekran kalitesi olarak çok takıntım yok. IPS LCD veya AMOLED de olabilir.
Tasarım konusunda pek takıntım yoktur.
Yazılımı iyi olsun istiyordum açıkçası. Aynı anda Xiaomi ve Oppo telefon kullandım. Gerçekten Oppo'nun arayüzü daha iyi hissedilebiliyor.
Güncelleme olarak da en az 2-3 yıl güncelleme alan bir telefon olursa daha iyi olur.
En az 3-4 kullanacağım için uzun ömürlü olması çok önemli.

Bu istekler doğrultusunda ne önerirsiniz?

Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkürler. İyi Sosyaller.

Yardımcı olacağını düşündüğüm kişiler:
@HaWlI KuLlANIcI @Shenzhenn @BERWAR @Aligatör (rahatsız ettiysem kusura bakmayın)

Merhabalar. Yeni telefon almayı düşünüyorum. Bütçem 3500 fakat maksimum 3750-3800'e çıkabilirim.

Beklentilerim:

Kamerası aşırı önemli değil fakat anı fotoğraflarında güzel çekmesi önemli.
Hızlı şarj kesinlikle olmalı. En az 25-30W.
Depolama olarak en az 128 GB düşünüyorum.
Oyun oynamayacağım ama işlemcisi önemli. Sonuçta her işlemde performansa etkisi var. Snapdragon serisinden olursa daha iyi olur.
RAM olarak uzun ömürlü olması için ve çoklu iş için 8 GB olmalı.
Şarjı ekranına göre değişir ama en az 4500-5000 mAh civarlarında olmalı.
Ekran kalitesi olarak çok takıntım yok. IPS LCD veya AMOLED de olabilir.
Tasarım konusunda pek takıntım yoktur.
Yazılımı iyi olsun istiyordum açıkçası. Aynı anda Xiaomi ve Oppo telefon kullandım. Gerçekten Oppo'nun arayüzü daha iyi hissedilebiliyor.
Güncelleme olarak da en az 2-3 yıl güncelleme alan bir telefon olursa daha iyi olur.
En az 3-4 kullanacağım için uzun ömürlü olması çok önemli.

Bu istekler doğrultusunda ne önerirsiniz?

Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkürler. İyi sosyaller.

yardımcı olacağını düşündüğüm kişiler:
@HaWlI KuLlANIcI @Shenzhenn @BERWAR @Aligatör (rahatsız ettiysem kusura bakmayın)

Hocam ileride ROM atarsanız mi 11 Lite alabilirsiniz, onun dışında bende Realme 7 Pro öneririm.

Hocam ileride ROM atarsanız mi 11 Lite alabilirsiniz, onun dışında bende Realme 7 Pro öneririm.
Mi 11 Lite daha yeni çıktı ve fiyatını hak etmiyor bence. Daha da düşer diye tahmin ediyorum hâli hazırda. Normalde A52 düşünüyordum fakat fiyatı hem bütçemi aşıyor hem de kasa problemleri vs. muhabbeti dönüyor. X3 PRO 8/256 nasıldır hocam ? Biliyorum oyun telefonu ama günlük kullanım için alınmaz mı ?
Tam olarak istediklerinizi karşılayan telefon,
Realme 7 Pro 128 GB Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ayrıca ne rahatsız etmesi hocam, yardımcı olalım diye buradayız. Size önerim Realme 7 Pro, sadece kamerası aynı fiyattaki modellere göre düşük kalıyor ama en iyisi bu olur.
Zaten kamera aşırı önemli değil benim için. Realme 7 PRO'nun tatmin edecek kadar iyi çekeceğini de düşünüyorum. Her telefonun olduğu gibi Realme 7 PRO'nun eksi yanları tam olarak nelerdir ? Mesela çok fazla kişiden Oppo'nun yazılımı iyi fakat TR'ye güncelleme gelmiyor veya aşırı geç geliyor gibi şeyler gördüm. Örneğin Android 11 gibi çıkalı baya olmuş sürümler daha gelmemiş telefona.

Mi 11 Lite daha yeni çıktı ve fiyatını hak etmiyor bence. Daha da düşer diye tahmin ediyorum hâli hazırda. Normalde A52 düşünüyordum fakat fiyatı hem bütçemi aşıyor hem de kasa problemleri vs. muhabbeti dönüyor. X3 Pro 8/256 nasıldır hocam? Biliyorum oyun telefonu ama günlük kullanım için alınmaz mı?

Zaten kamera aşırı önemli değil benim için. Realme 7 Pro'nun tatmin edecek kadar iyi çekeceğini de düşünüyorum. Her telefonun olduğu gibi Realme 7 Pro'nun eksi yanları tam olarak nelerdir? Mesela çok fazla kişiden Oppo'nun yazılımı iyi fakat TR'ye güncelleme gelmiyor veya aşırı geç geliyor gibi şeyler gördüm. Örneğin Android 11 gibi çıkalı bayağı olmuş sürümler daha gelmemiş telefona.

X3 Pro oyun telefonu dediğiniz gibi, yazılım ve kamera hakkında çok geri kalıyor. Realme 7 Pro modelinin kötü bir sorunu olduğunu görmedim. Sadece hızlı şarj özelliği bataryayı tüketiyor diye okumuştum.

X3 Pro oyun telefonu dediğiniz gibi, yazılım ve kamera hakkında çok geri kalıyor. Realme 7 Pro modelinin kötü bir sorunu olduğunu görmedim. Sadece hızlı şarj özelliği bataryayı tüketiyor diye okumuştum.
Bataryayı tüketiyor derken neyi kastediyorsunuz hocam ? Bataryanın çabuk ölmesi gibi mi ?

Mi 11 Lite daha yeni çıktı ve fiyatını hak etmiyor bence. Daha da düşer diye tahmin ediyorum hâli hazırda. Normalde A52 düşünüyordum fakat fiyatı hem bütçemi aşıyor hem de kasa problemleri vs. muhabbeti dönüyor. X3 Pro 8/256 nasıldır hocam? Biliyorum oyun telefonu ama günlük kullanım için alınmaz mı?

Zaten kamera aşırı önemli değil benim için. Realme 7 Pro'nun tatmin edecek kadar iyi çekeceğini de düşünüyorum. Her telefonun olduğu gibi Realme 7 Pro'nun eksi yanları tam olarak nelerdir? Mesela çok fazla kişiden Oppo'nun yazılımı iyi fakat TR'ye güncelleme gelmiyor veya aşırı geç geliyor gibi şeyler gördüm. Örneğin Android 11 gibi çıkalı bayağı olmuş sürümler daha gelmemiş telefona.

Hocam 2-3 saat X3 Pro'yu deneyim ettim.
Günlük kullanım için kullanılabilir.
Normal bir IPS LCD kullanıyor ve kamerası çok kötü.
Cihaz MIUI 12.5 ile geliyor sanırım ve yazılımsal sıkıntılar normal bir Xiaomi cihaza göre daha az olur diye tahmin ediyorum ve benim kullandığım süre boyunca hiçbir sıkıntı çıkartmadı.

Günlük kullanım için alınabilir ancak ekranı aynı fiyat bandındaki cihazlara göre kötü, çok ağır ve kalın bir cihaz.

Hocam bırakın güncellemeyi hala Realme 8 gelmedi ülkeye :D

Güncelleme olarak arkadaşım bir sıkıntı yaşamamış (Realme 7 Pro kullanıcısı) @reddline hocam da Realme 7 Pro kullanıyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı