3800'e telefon tavsiyesi

Bütçe
3800
Realme 7 Pro öneririm kesinlikle.
AMOLED ekran, 720G işlemci, 60Hz ekran (tek kötü yanı). 65W hızlı şarj ile 45dakikada %100 şarj olan 4500 mAh batarya.

Genel olarak yazılımı sebebiyle Xiaomi cihaz önermiyorum fakat mi serisinin yazılımı diğerlerine nazaran daha stabil olduğu için alınabilir.

Evet en mantıklı Realme yada Samsung gözüküyor gibi gözüküyor batarya süresi ne kadar o cihazın ?

Yok hocam kesinlikle Redmi istemiyorum şu an da Redmi Note 8 kullanıyorum cihazda pixel ROM yüklü yine de kasıyor.

Son düzenleme:
Redmi 9, Note 9 serisi ve MIUI 12.5'dan sonraki Redmi Note 8, Redmi 8 serisini ve incelemelerini biraz araştırın anlarsınız. Xiaomi'nin yazılım konusundaki kötü şöhretini herkes biliyor.

Yine de sizin için MIUI'nın sorunlarını sıralayayım:
Ana menüde kasma ve takılma, Google YouTube gibi uygulamalarda çökme, oyunlarda tam performans verememe, fazla RAM kullanımı, şebeke sorunları, ana menüde ısınma (X3 NFC, X3 Pro)
Batarya performansının yerin 7 kat dibine girmesi, cihazın devreleri bozacak seviyede ısınması, oyun performansını yerin dibine sokması, oyun esnasında parmakların yapışacağı kadar ısınma (Note 8, 8 Pro, Redmi 9, Note 9 serisi)

@HaWlI KuLlANIcI bizzat kendisi Xiaomi kullanıcısı bir de o anlatsın isterseniz :)

Hocam Note 8 Pro için donanımsal diyebiliriz. Bir de bu saydığınız bütün sorunlar farklı sürümlerde oluyor genelde. Yani batarya performansı atıyorum 12.2 sürümünde kötüyse Xiaomi bir sonraki güncelleme de düzeltiyor ancak bazen başka şeyleri de bozuyor.

MIUI 10-9 çok çok iyi diyemesek dahi kötü olmayanlardan di. Bunların düşüğü zaten ayrı bir Xiaomi alma sebebi çünkü gerçekten başarılılardi (MIUI 7-8-9).

MIUI 12 ile fazlasıyla bozuldu ama çoğu cihazda MIUI 12.5 ile düzeldi.
Bir de artı olarak şunu söyleyebilirim bellekte bir şey tutamıyor MIUI. Bu dediğim en sorunsuz olanında da var 12.5 da da var.

Hocam galiba 9-10 saat civarıydı tam hatırlamıyorum. Fakat zaten 15dk şarjda bıraktınızmı %50 doluyor cihaz çok sorun olacağını zannetmiyorum :D

10 gün önce 3600'dü şu an 3900 olmuş inanılmaz umarım düşer biraz daha çünkü cihazı eylül'ün sonuna doğru alacağım.
Arkadaşlar şunu da belirtmek isterim cihazda YouTube'dan ders dinleyeceğim bazen dizi izleyeceğim nadiren de oyun oynayacağım bazen de resim çekeceğim o kadar.
Arkadaşlar mi 9 t Pro nasıl şu an 3900 ithalatçı garantili ne dersiniz alınır mı?

Son düzenleme:
10 gün önce 3600'dü şu an 3900 olmuş inanılmaz umarım düşer biraz daha çünkü cihazı eylül'ün sonuna doğru alacağım.
Arkadaşlar şunu da belirtmek isterim cihazda YouTube'dan ders dinleyeceğim bazen dizi izleyeceğim nadiren de oyun oynayacağım bazen de resim çekeceğim o kadar.
Arkadaşlar mi 9 t Pro nasıl şu an 3900 ithalatçı garantili ne dersiniz alınır mı?

Mi 9T Pro bir de ithalatçı garantili. Yani alınabilir eh işte :D
Tek sorunu yazılım ve eski olması onun dışında gayet iyi bir cihaz.

Redmi 9, Note 9 serisi ve MIUI 12.5'dan sonraki Redmi Note 8, Redmi 8 serisini ve incelemelerini biraz araştırın anlarsınız. Xiaomi'nin yazılım konusundaki kötü şöhretini herkes biliyor.

Yine de sizin için MIUI'nın sorunlarını sıralayayım:
Ana menüde kasma ve takılma, Google YouTube gibi uygulamalarda çökme, oyunlarda tam performans verememe, fazla RAM kullanımı, şebeke sorunları, ana menüde ısınma (X3 NFC, X3 Pro)
Batarya performansının yerin 7 kat dibine girmesi, cihazın devreleri bozacak seviyede ısınması, oyun performansını yerin dibine sokması, oyun esnasında parmakların yapışacağı kadar ısınma (Note 8, 8 Pro, Redmi 9, Note 9 serisi)

@HaWlI KuLlANIcI bizzat kendisi Xiaomi kullanıcısı bir de o anlatsın isterseniz :)
Benim en çok sinirimi bozan Bluetooth sorununu da ekleyelim. Çok kararsız bir BT performansı var, farklı farklı cihazlarda da olduğu için donanım kadar yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Akıllı saatlerle ilişkileri de ayrıca sıkıntılı, bildirimlerdeki kararsızlık, uygulamaları kendi kendine uyku moduna alma gibi..

Mi 9T Pro bir de ithalatçı garantili. Yani alınabilir eh işte :D
tek sorunu yazılım ve eski olması onun dışında gayet iyi bir cihaz.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim mi 11 Lite nasıl sizce bu fiyatta ki AMOLED ekranlı çoğu cihazdan daha güzel bir ekrana sahip tek eksisi jack girişi yok ama önemli değil Bluetooth'lu kulaklık kullanıyorum Mi9 t Pro'dan tek farkı ekranı ve işlemcisi.

Hocam Note 8 Pro için donanımsal diyebiliriz. Bir de bu saydığınız bütün sorunlar farklı sürümlerde oluyor genelde. Yani batarya performansı atıyorum 12.2 sürümünde kötüyse Xiaomi bir sonraki güncelleme de düzeltiyor ancak bazen başka şeyleri de bozuyor.

MIUI 10-9 çok çok iyi diyemesek dahi kötü olmayanlardan di. Bunların düşüğü zaten ayrı bir Xiaomi alma sebebi çünkü gerçekten başarılılardi (MIUI 7-8-9).

MIUI 12 ile fazlasıyla bozuldu ama çoğu cihazda MIUI 12.5 ile düzeldi.
Bir de artı olarak şunu söyleyebilirim bellekte bir şey tutamıyor MIUI. Bu dediğim en sorunsuz olanında da var 12.5 da da var.

Hocam ben Redmi Note 8 Pro almayı düşünüyorum kötü bir cihaz mı? Memnun musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı