38000 TL'ye gaming laptop önerisi

Bütçe
38000

Penwof

Femtopat
Daha fazla  
Sonunda belli bir miktar para biriktirdim ve bir bilgisayar alabileceğim.
Sorum oldukça açık ve net: Bu bilgisayar bu fiyata alınır mı? Daha iyi önerileriniz var mı? Bir de kendim SSD yükseltmesi yapabilir miyim garanti bozulmadan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorum oldukça açık ve net: Bu bilgisayar bu fiyata alınır mı? Daha iyi önerileriniz var mı? Bir de kendim SSD yükseltmesi yapabilir miyim garanti bozulmadan?
Eğer imkanın varsa ve başka şehire taşınmayacaksan masaüstü bilgisayar tercih et. Alacağın laptoptan daha yüksek performans alırsın.

Alınır gayet güzel ama arkadaşın dediği gibi masaüstü tercih etmeye çalış.

ACER olanın soğutması ve performansı daha iyi.

Attigim TUF ucuk bir sicaklikta calismiyor, CPU throttle da yemiyor. Alinmamasi icin bir sebep yok. Acer'dan daha performansli.
Farkındaysan Acer'in ekran kartı 150 W ve 4070. İşlemcisi ise biraz daha iyi denilebilir. Bu attıgın ASUS laptop'un aynı kasalı modeline sahibim, Ryzen 7 6800H ile bile 96 derece görüyordu kışın mecburen Turbo Boost'u kapattım, deneyimsizsin sadece.

Farkındaysan Acer'in ekran kartı 150 W ve 4070. İşlemcisi ise biraz daha iyi denilebilir. Bu attıgın ASUS laptop'un aynı kasalı modeline sahibim, Ryzen 7 6800H ile bile 96 derece görüyordu kışın mecburen Turbo Boost'u kapattım, deneyimsizsin sadece.
Acer 3070, 4070 değil.

Pardon 4070 olarak görmüşüm kusura bakmayın hocam. Ama ASUS'un ısındığı gerçeğini değiştirmez. TUF kasa ısınıyor.
Madem bu kadar deneyimlisin bana attigim modelin isinmaktan dolayi frekans kistigi (throttle yaptigi) bir video falan gostersene. Konuyu carpitiyorsun. Benim attigim TUF'da 6800H mi var?

Geri
Yukarı