3800X için daha iyi X470 anakart tercih edilir mi?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
3800X sistem topluyorum.
Sadece anakart için kararsız kaldım.
Orta seviye X570 anakart mi? Ya da X470 ASUS Crosshair VII Hero mu? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam üst seviye modellerde iki ışık mışık koyuyorlar.havalı isimler veriyorlar.bence çipset daha önemli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

hocam üst seviye modellerde iki ışık mışık koyuyorlar.havalı isimler veriyorlar.bence çipset daha önemli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aslında benim aklıma üst düzey anakart deyince , daha kaliteli bileşenler kullanıldığı geliyor. Bu nedenlede az ısınır işlemci yüksek frekans verir vs. Yanılıyorun sanırım

Aslında benim aklıma üst düzey anakart deyince , daha kaliteli bileşenler kullanıldığı geliyor. Bu nedenlede az ısınır işlemci yüksek frekans verir vs. Yanılıyorun sanırım
faz değeri diye birşey var ve faz ne kadar yüksekse o kadar işlemciye oc yapılabiliyor.bu durumda üst seviye x470 daha mantıklı.oc yapacakmısınız?
(yani sanırım videodan böyle anladım.)

faz değeri diye birşey var ve faz ne kadar yüksekse o kadar işlemciye oc yapılabiliyor.bu durumda üst seviye x470 daha mantıklı.oc yapacakmısınız?
(yani sanırım videodan böyle anladım.)
Evet yapicam
X570 Tier List'e bakabilirsin mesela Gigabyte X570 Aorus Elite Asus markasının kendi rakibine değil daha üst modellere oynuyor.

Bütçen nedir anakart önerisi yapayım.
1800 2100 arası dolanıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı