39.000 TL Fiyatlarında PC toplama

Bütçe
33000TL-40000TL

AG.

Hectopat
Selamlar herkese, 4070' li bir sistem arayışındayım. DDR5 olması ve geleceğe yönelik bir sistem olması, R5 7500F ve/veya üstü olması tercihim. Sinerjideki 4070' li sistemler en son baktığımda 34.000 TL idi, ona 240mm' lik bir sıvı soğutma almaya kalksam zaten yine 36k' yı buluyor, sıvı soğutma olmasa da olur tabii ki kullanılan işlemci çok aşırı ısınan bir model değil fakat hem daha soğuk kalsın hem de ilerde daha güçlü bir işlemci alırsam onda da kullanırım diye almak istiyorum şimdiden.
Bu sistemi forumda dolaşırken gördüm, SSD' sini kesinlikle değiştirmem gerektiği kanaatindeyim o nedenle 1TB Samsung 980 Pro ekledim ve okuma yazma hızları da gayet iyi gözüküyor.
Sıvı soğutma olarak da açıkçası Corsair H100 240mm ile Cooler Master ML240L V2 arasında kaldım.
Anakart olarak forumda edindiğim bilgilerden B serisi bir anakart almam gerektiği çıkarımını yaptım OC yapabilmek için, A serisi ile tek fark bu mudur fiyat farkına değer mi sizce? Eklediğim anakart GIGABYTE B650M GAMING X AX AM5 DDR5 6400. Sistemin linki de aşağıda normalde fiyatı 32.999 TL ama bahsettiğim şeyleri ekleyince 39.673 TL oluyor, eklediklerimin ayrıca fotoğrafını da koydum aşağıya:

Günhan Enix V3 DDR5 Oyun Bilgisayarı – GeForce RTX 4070 – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri

Diğer bir sistem de İtopya' dan. Onda da kısaca R5 7600, Asus Dual 4070 OC var, ram 1 adet 16GB Kingston Fury 5200MHz ve CL40 evet bu kısmı biraz kötü ama genel olarak uzun bir süre iş göreceğini düşünüyorum zaten yetmediği noktada da yükseltebilirim RAM çok kolay değiştirilebilen bir parça. Bu haliyle bir değişiklik yapmadan uzun süre kullanabilirim sanırsam genel olarak da 3D Tasarım-Modelleme, kodlama ve oyun için kullanacağım. Unreal Engine 5, blender, Fusion360, TIA Portal ve CodeSYS programlarında rahatça kullanabilirsem güzel olur. Sistemin linki:

Bunların haricinde sistem öneriniz varsa paylaşabilirsiniz. Öneride bulunurken SSD, anakart, güç kaynağı ve ekran kartında bilindik ve tavsiye ettiğiniz markalar olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• sistem.png
    sistem.png
    270,4 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
DeepCool nasıldır? Bu fiyatlarda -değecekse- Corsair'a veya Cooler Master'a 900TL fiyat farkı göz ardı edilebilir. Anakartta da WiFi olmaması sorun olur mu, internete zaten Ethernet kablosu ile bağlanacağım o konuda sıkıntı yok harici bir fark var mı anakartlar arasında?

DeepCool nasıldır? Bu fiyatlarda -değecekse- Corsair'a veya Cooler Master'a 900TL fiyat farkı göz ardı edilebilir. Anakartta da Wi-Fi olmaması sorun olur mu, internete zaten Ethernet kablosu ile bağlanacağım o konuda sıkıntı yok harici bir fark var mı anakartlar arasında?

DeepCool, fena degil. O Cooler Master modelinin pek de tavsiye edilmedigini gordum. Corsair olan tavsiye ediliyor ama bence gerek yok. Anakartta Wi-Fi sart degil. Fiyati sisirmek icin gereksiz yere 4070 Ti'ya da 7900 XT olmadiktan sonra 39k vermeyin. Samsung 1TB, le 500 Deep cool 240mm, en ucuz B650 yapip alin. Monitor ister misiniz?

Monitör için görerek alma taraftarıyım çünkü en düşük gecikme en yüksek tazeleme de olsa renkler kötü olabiliyor. Hafta içi boş bir vaktimde bakmayı düşünüyorum onlara. Önereceğiniz bir monitör varsa 5k-7k arasında IPS panelli, mümkünse 2K çözünürlükte gitmişken onlara da bakayım

Monitör için görerek alma taraftarıyım çünkü en düşük gecikme en yüksek tazeleme de olsa renkler kötü olabiliyor. Hafta içi boş bir vaktimde bakmayı düşünüyorum onlara. Önereceğiniz bir monitör varsa 5k-7k arasında IPS panelli, mümkünse 2K çözünürlükte gitmişken onlara da bakayım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı