Daha fazla  
Son olarak tasarladığım bilgisayar bileşenleri şöyle;
Ekran kartı ile Ekranı aynı anda değiştireceğim yani sonra, Bu sistem için verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır? şu şöyle olabilir bunu yapabilirsin gibi. Ve PSU GTX 1080 taktığımda sisteme yetebilir mi ekran kartı ve ekran ikilisini alırken PSU da almak zorunda mıyım?
Ayrıca bittiğinde resimdeki gibi olacaktır umarım:

18278143_10209447268041095_2919834554215407523_o.jpg

Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çabuk Ryzen severler derneği gelmeden :D Intel alacaksanız 1-2 ay kadar daha beklemenizi tavsiye ediyorum zira Coffee Lake serisi işlemciler gelecek Intel kanadından. Cimrilik yapmayıp 2 çekirdek falan üstüne koyup garibanları sevindirecekler diye umuyorum.

Çabuk Ryzen severler derneği gelmeden :D Intel alacaksanız 1-2 ay kadar daha beklemenizi tavsiye ediyorum zira Coffee Lake serisi işlemciler gelecek Intel kanadından. Cimrilik yapmayıp 2 çekirdek falan üstüne koyup garibanları sevindirecekler diye umuyorum.
Hocam artık beklemekten sıkıldım açıkçası, tam olarak kaynak var mıdır bu tarihte tanıtılıp şu tarihte piyasaya sürülecektir gibi? Sonuçta bir kere alınır pahalı bir bilgisayar. AMD toplamak istemeyişimin sebebi yayıncılık vs yapmayacağım sadece amacım oyun olacak, İleride üniversitede bölüm için bilgisayar bana yardımcı olacaktır. Bu sistemde Sadece ekran kartını değiştirip atıyorum 2080ti alıp devam etmez midir?

İşlemciyi kısıp ekran kartını yukseltmeniz daha iyi olacaktır. Örn i7 6700k gtx 1060 ya da rx580.
Ekran kartı zaten mevcut, Beni 2080 veya 2080Ti kadar idare edecektir diye düşünüyorum. Sonuçta hd630 değil. (y)

gtx 750 Tİ daha 1 senesi var ondan sonra çöp olucaktır. O kadar pahalı işlenciye gerek yok. Beni dinlemesseniz alın sistemi 1 sene sonra 40 30 fps'leri görürsünüz.

Ryzen'e bakmanızı tavsiye ederim. Geleceğe dönük olduğundan dolayı. İlla İntel diyorsan işlemciyi düşürüp, ekran kartını yükseltebilirsiniz.

Oynayacağım oyunlar zaten yeni çıkacak oyunlar olmayacaktır, Çünkü zaten eski sistemim ile 2016 öncesi hiç bir oyunu oynayamadım diye ekran kartı yükseltmesi yaptım. Ancak bu seferde darboğaz yüzünden ekran kartını kullanamadım. Açıkçası, 4000tl i7 7700k'dan daha düşük bir işlemci ve ekran kartı güzel bir sistem toplanabilir, Bu seferde ileride ekran kartı yükseltmesinde işlemci ile darboğaz olacaktır. Bir daha anakart ram ve işlemci üçlüsünü değiştirmek gerekecektir.

Ryzen'e bakmanızı tavsiye ederim. Geleceğe dönük olduğundan dolayı. İlla İntel diyorsan işlemciyi düşürüp, ekran kartını yükseltebilirsiniz.
Açıkçası sistemi ben kendi elimle toplayacağım için izlediğim videolar kadar tecrübeliyim. Ryzen toplaması ile ilgili hiç bir video izlemedim, Ayrıca sistem olarak hiç amd tarafında bir bilgisayarım olmadı. İşlemciyi intel Ekran kartını Nvidia'dan yana yapacağım.

İleride ekran kartı darboğazı istemiyorsan, Ryzen bakmalısın. Zaten önerdiğim İ7 6700K, İ7 7700K'dan kalır yanı yok. Yine de sen bilirsin.

Dostum, sana ne kadar tecrübeli olduğunu sormadım. Ryzen sistem toplamanda fayda var. İleride çıkacak kartlarla darboğaz yapmaması için. R5 1400 bile, GTX 1080'i besliyebiliyor. Gerisini sen düşün.

Amd ryzen kullanan bir yayıncının verdiği yanıt;
amd.png

Açıkçası kullanmayandan çok kullananın lafına bakmak isterim. Yanıtlarında iste bios yükseltmesi ile yeni testler yayınlanmış gibi yanıtlar var. Bunun hakkında ne düşünüyorsun ?

R7 1700 tavsiye ederim bu bütçe ile. 'Bence' 7700K artık alınacak bir işlemci değil. 1080p 144Hz monitör ile GTx 1080 Ti falan kullanacaksanız eğer tercih edebilirsiniz. Ancak GTX 1080-1080Ti+1080p monitör dışında 7700K'nın bir üstünlüğü yok şuan Ryzen'lar karşısında. Normal kullanımda ise R7 1700, 7700K'ya en az %60 fark atıyor.
Ancak tamamen kendi kararınız. İlk mesajda bahsettiğiniz Intel sistem de gayet güzel ve uyumlu :)

Amd ryzen kullanan bir yayıncının verdiği yanıt;Eki Görüntüle 232360
Açıkçası kullanmayandan çok kullananın lafına bakmak isterim. Yanıtlarında iste bios yükseltmesi ile yeni testler yayınlanmış gibi yanıtlar var. Bunun hakkında ne düşünüyorsun ?
GTX 1080 ile R7 1700 kullanıyorum. Alakası yok bu attığınızın. 3000MHz ram'ler ile muhteşem sonuçlar çıkıyor ortaya. Normal kullanım olarak zaten fark ediyorum fazlası ile. Arka planda render yaparken yeni oyun oynayıp kayıt alabiliyorum. Zaten R7 serisi 7700K'nın değil, X99 platformundaki Intel'in Extreme Edition'larının rakibi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı